ŚWIĘTO MIASTA - 8 CZERWCA 2015

W dniu 8 czerwca obchodzić będziemy w Nieszawie Święto Miasta, czyli dzień poświęcony naszej Patronce u Boga – św. Jadwidze Królowej.

Obchody rozpoczniemy w niedzielę, 7 czerwca, otwarciem wystawy w Muzeum Stanisława Noakowskiego zatytułowanej „Wizerunki świętej przestrzeni”, autorstwa Krystyny Pawłowskiej. Komisarzem wystawy jest Ryszard Lewandowski, Kierownik muzeum nieszawskiego. Początek o godz. 12.30.
    Natomiast 8 czerwca o godz. 17.00 celebrowana będzie liturgia Mszy św. z udziałem Władz Miasta pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp. Stanisława Gębickiego, który za wstawiennictwem św. Jadwigi Królowej poleci Bogu wszystkich mieszkańców naszego Miasta i udzieli młodzieży sakramentu Bierzmowania.