Klasztor i ko┼Ťci├│┼é OO. Bernardyn├│w pw. Wniebowzi─Öcia N.M.P.

Światowe Dni Młodziezy w Diecezji Włocławskiej

Serdecznie zapraszamy do udzia┼éu w wydarzeniach, jakie b─Öd─ů odbywa┼éy si─Ö podczas „Dni w Diecezji” czyli od 20 do 25 lipcu br. – w tygodniu poprzedzaj─ůcym ┼Üwiatowe Dni M┼éodzie┼╝y Kraków 2016.

Tematem naszych spotka┼ä b─Ödzie Misericordia – Mi┼éosierdzie. 21 lipca w czwartek zapraszamy do W┼éoc┼éawka, zw┼éaszcza na koncert, który odb─Ödzie si─Ö na terenach zielonych przy Hali Mistrzów o godz. 17. W pi─ůtek 22 lipca br. w ┼Üwinicach Warckich prze┼╝yjemy dzie┼ä mi┼éosierdzia: o godz. 12 w G┼éogowcu nast─ůpi zawi─ůzanie wspólnoty i wyruszy Droga Krzy┼╝owa do Sanktuarium ┼Ťw. Faustyny w ┼Üwinicach; tam o godz. 15 pod przewodnictwem Ksi─Ödza Biskupa Ordynariusza odprawiona zostanie Godzina Mi┼éosierdzia, a po niej odb─Ödzie si─Ö koncert pie┼Ťni o Bo┼╝ym Mi┼éosierdziu w wykonaniu orkiestr i chórów Ziemi ┼Üwinickiej. W sobot─Ö 23 lipca o godz. 16 spotykamy si─Ö w Licheniu na centralnej Eucharystii pod przewodnictwem ks. bp. Wies┼éawa Meringa z pos┼éaniem m┼éodych do Krakowa. Po niej, o godz. 18 przy dzwonnicy, piosenk─ů i ta┼äcem zagraniczne grupy zaprezentuj─ů kultur─Ö swoich krajów.
Na terenie naszej diecezji b─Ödziemy go┼Ťci─ç blisko tysi─ůc zagranicznych pielgrzymów z 14 krajów ┼Ťwiata. Niektórzy ju┼╝ do nas dojechali (grupa z Antuyi z Argentyny), inni w kolejnych dniach zostan─ů przez nas powitani. We┼║my udzia┼é razem z naszymi go┼Ť─çmi w programie, który ma nas przygotowa─ç do prze┼╝ycia spotkania z Ojcem ┼Üwi─Ötym Franciszkiem i m┼éodzie┼╝─ů ┼Ťwiata w ramach ┼Üwiatowych Dni M┼éodzie┼╝y Kraków 2016. Chocia┼╝ szczególn─ů zach─Öt─Ö kierujemy do m┼éodzie┼╝y, to zapraszamy wszystkich niezale┼╝nie od wieku do wzi─Öcia udzia┼éu w wydarzeniach „Dni w Diecezji”.

Ks. Artur Niemira, kanclerz Kurii
Diecezjalny Koordynator ŚDM