Klasztor i ko┼Ťci├│┼é OO. Bernardyn├│w pw. Wniebowzi─Öcia N.M.P.

Organy w półmroku. Światowej sławy uczeń zagra przed swoim mistrzem

W pi─ůtek 10 sierpnia o godz. 21.00 w ko┼Ťciele farnym pw. ┼Ťw. Jadwigi ┼Ül─ůskiej w Nieszawie odb─Ödzie si─Ö jubileuszowy „X Organowy Koncert przy ┼Üwiecach”.
Przy zabytkowych organach zasi─ůdzie Marek Kudlicki, wirtuoz tego instrumentu, pierwszy ucze┼ä i absolwent Prof. Joachima Grubicha, który zagra w obecno┼Ťci maestro. Dla wszystkich melomanów, obecnych 10 sierpnia w monumentalnej gotyckiej farze b─Ödzie to na pewno historyczne wydarzenie. Od 2012 r. krakowscy i warszawscy studenci prof. J. Grubicha spotykaj─ů si─Ö w Nieszawie. Zamiarem organizatorów jest prezentacja podopiecznych profesora i tym samym jego szko┼éy, i to z ró┼╝nych lat dzia┼éalno┼Ťci pedagogicznej ┼Ťwiatowej s┼éawy organisty, ucznia, m.in. Bronis┼éawa Rutkowskiego, "ojca polskiej organistyki".

Organizatorem przedsi─Öwzi─Öcia jest nieszawska Parafia Rzymskokatolicka. Jest ono wspó┼éfinansowane ze ┼Ťrodków Marsza┼éka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Tekst i fot. Wanda Wasicka

Przy nieszawskich zabytkowych organach