Organy w półmroku. Światowej sławy uczeń zagra przed swoim mistrzem

W piątek 10 sierpnia o godz. 21.00 w kościele farnym pw. św. Jadwigi Śląskiej w Nieszawie odbędzie się jubileuszowy „X Organowy Koncert przy Świecach”.
Przy zabytkowych organach zasiądzie Marek Kudlicki, wirtuoz tego instrumentu, pierwszy uczeń i absolwent Prof. Joachima Grubicha, który zagra w obecności maestro. Dla wszystkich melomanów, obecnych 10 sierpnia w monumentalnej gotyckiej farze będzie to na pewno historyczne wydarzenie. Od 2012 r. krakowscy i warszawscy studenci prof. J. Grubicha spotykają się w Nieszawie. Zamiarem organizatorów jest prezentacja podopiecznych profesora i tym samym jego szkoły, i to z różnych lat działalności pedagogicznej światowej sławy organisty, ucznia, m.in. Bronisława Rutkowskiego, "ojca polskiej organistyki".

Organizatorem przedsięwzięcia jest nieszawska Parafia Rzymskokatolicka. Jest ono współfinansowane ze środków Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Tekst i fot. Wanda Wasicka

Przy nieszawskich zabytkowych organach