Klasztor i ko┼Ťci├│┼é OO. Bernardyn├│w pw. Wniebowzi─Öcia N.M.P.

Triduum Paschalne

Obchody chrze┼Ťcija┼äskiej Paschy rozpoczynaj─ů si─Ö Msz─ů ┼Ťwi─Öt─ů Wieczerzy Pa┼äskiej, celebrowan─ů w Wielki Czwartek, ko┼äcz─ů za┼Ť nabo┼╝e┼ästwem nieszporów, odprawianym w Niedziel─Ö Wielkanocn─ů. ┼üaci┼äskie s┼éowo "triduum" oznacza dok┼éadnie "trzy dni". Tradycja Ko┼Ťcio┼éa rzymskokatolickiego pozwala jednak┼╝e rozumie─ç triduum równie┼╝ jako trzy fazy misterium Odkupienia. Etap pierwszy to po┼╝egnalna uczta, zwana Ostatni─ů Wieczerz─ů oraz zapowiedz ofiary; etap drugi - wydarzenia Wielkiego Pi─ůtku zako┼äczone ┼Ťmierci─ů Chrystusa na krzy┼╝u; cz─Ö┼Ť─ç trzecia - spoczynek w grobie i cud zmartwychwstania. Nie jest to ju┼╝ okres przygotowania, lecz czas bezpo┼Ťredniego uczestnictwa w celebracji ┼Ťwi─ůt.

┼ÜWI─śTE TRIDUUM PASCHALNE

- Wielki Czwartek –  godz. 17.45 – katecheza wprowadzaj─ůca
                                  godz. 18.00 - Msza ┼Ťw. Wieczerzy Pa┼äskiej
                                                 (adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 23.00)

- Wielki Pi─ůtek – od godz. 8.00 adoracja Pana Jezusa w ciemnicy
                                 godz. 10.00 – Droga Krzy┼╝owa ulicami miasta.
                                                      (Rozpoczynamy przy budynki Gimnazjum)
                                 godz. 17.45 – katecheza wprowadzaj─ůca
                                 godz. 18.00 -  liturgia M─Öki Pa┼äskiej
                                                  (adoracja Pana Jezusa przy grobie do godz. 23.00)

- Wielka Sobota – od godz. 8.00 adoracja Pana Jezusa przy Grobie Pa┼äskim
                                   godz. 21.45 – katecheza wprowadzaj─ůca
                                   godz. 22.00 - liturgia Wigilii Paschalnej zako┼äczona
                                 procesj─ů rezurekcyjn─ů (zapraszam orkiestr─Ö, asyst─Ö i stra┼╝aków)
                                  /na liturgi─Ö przynosimy ┼Ťwiece- najlepiej swoje gromnice/

B┼üOGOS┼üAWIENIE POKARMÓW NA STÓ┼ü WIELKANOCNY:

Ko┼Ťció┼é na Przypu┼Ťcie  - 13.30         Szko┼éa w Wólnem      - 14.00
Ko┼Ťció┼é Parafialny     - 9.00; l0.30; 12.00; 17.00
Okazja do spowiedzi b─Ödzie jeszcze w Wielkim Tygodniu: poniedzia┼éek, wtorek i ┼Ťroda  -  pó┼é godziny przed msz─ů ┼Ťw. wieczorn─ů; Wielki Czwartek i Wielki Pi─ůtek po zako┼äczeniu liturgii wieczornej !!!!

Powr├│t

´╗┐