Klasztor i ko┼Ťci├│┼é OO. Bernardyn├│w pw. Wniebowzi─Öcia N.M.P.

XI Organowy Koncert przy Świecach - 9 sierpnia 2019r. godz. 21.00

NIESZAWA. Organy w pó┼émroku

W pi─ůtek 9 sierpnia o godz. 21.00 w ko┼Ťciele farnym pw. ┼Ťw. Jadwigi ┼Ül─ůskiej w Nieszawie odb─Ödzie si─Ö „XI Organowy Koncert przy ┼Üwiecach”.

W tym roku z recitalem wyst─ůpi Micha┼é Bia┼éko. Jego obecno┼Ť─ç b─Ödzie historyczna. Micha┼é Bia┼éko b─Ödzie na koncertach nieszawskich pierwsz─ů osob─ů, która kszta┼éci┼éa si─Ö pod kierunkiem absolwenta prof. Joachima Grubicha - prof. Andrzeja Bia┼éko, a jednocze┼Ťnie znalaz┼éa si─Ö w strefie bezpo┼Ťredniego oddzia┼éywania legendy polskiej organistyki jako mistrza.

Od 2012 r. krakowscy i warszawscy studenci prof. J. Grubicha spotykaj─ů si─Ö w Nieszawie. Zamiarem organizatorów jest prezentacja podopiecznych profesora i tym samym jego szko┼éy, i to z ró┼╝nych lat dzia┼éalno┼Ťci pedagogicznej ┼Ťwiatowej s┼éawy organisty; ucznia, m.in. Bronis┼éawa Rutkowskiego, "ojca polskiej organistyki".

Organizatorem przedsi─Öwzi─Öcia jest nieszawska Parafia Rzymskokatolicka. Jest ono wspó┼éfinansowane ze ┼Ťrodków Marsza┼éka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Wst─Öp wolny.

Tekst i fot. Wanda Wasicka