Klasztor i ko┼Ťci├│┼é OO. Bernardyn├│w pw. Wniebowzi─Öcia N.M.P.

ZAPROSZENIE DO MODLITWY NOWENNOWEJ W INTENCJI OJCZYZNY

W zwi─ůzku z rodz─ůc─ů wiele pyta┼ä i niepokojów sytuacj─ů spo┼éeczn─ů w naszej Ojczy┼║nie, prosz─Ö wszystkich o wspóln─ů modlitw─Ö w wa┼╝nych dla naszego kraju intencjach.

Zapraszam do w┼é─ůczenia si─Ö w modlitw─Ö nowennow─ů „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania ┼╝ycia ludzkiego. Nowenna b─Ödzie mie─ç miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem ┼Üwi─Öto┼Ťci ┼╗ycia, przypadaj─ůcym dnia 25 marca.

W ┼é─ůczno┼Ťci z Sanktuarium Matki Bo┼╝ej na Jasnej Górze wzno┼Ťmy nasze modlitwy do Boga, odmawiaj─ůc Apel Jasnogórski,  po nim, o godz. 21:20 modlitwy nowennowe, tak┼╝e po ka┼╝dej Mszy ┼Ťw. Je┼Ťli nie b─Ödzie to mo┼╝liwe, nowenn─Ö mo┼╝na odmówi─ç indywidualnie w dowolnym momencie dnia.

Układ Nowenny jest bardzo prosty. Wystarczy odczytać intencję na dany dzień
i odmówi─ç „Ojcze nasz”, „Zdrowa┼Ť Maryjo” oraz modlitw─Ö w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi. Zach─Öcam gor─ůco, aby odmawia─ç modlitw─Ö
w ko┼Ťcio┼éach, kaplicach, parafiach i wspólnotach duszpasterskich.

Pragniemy modli─ç si─Ö za wstawiennictwem ┼Ťw. Andrzeja Boboli i b┼é. ks. Jerzego Popie┼éuszki - wielkich or─Ödowników Polski.

Stanis┼éaw G─ůdecki

Arcybiskup Metropolita Poznański