Klasztor i ko┼Ťci├│┼é OO. Bernardyn├│w pw. Wniebowzi─Öcia N.M.P.

tegoroczne obchody Uroczysto┼Ťci Wszystkich ┼Üwi─Ötych

Włocławek, 23 października 2020 r.

L.dz. 1071/2020

dotycz─ůcy organizacji Uroczysto┼Ťci Wszystkich ┼Üwi─Ötych
w Diecezji Włocławskiej

W zwi─ůzku z aktualn─ů sytuacj─ů epidemiczn─ů i wprowadzonymi w dniu 23 pa┼║dziernika br. przez stron─Ö rz─ůdow─ů obostrzeniami, Kuria Diecezjalna informuje o decyzjach podj─Ötych przez biskupa w┼éoc┼éawskiego Wies┼éawa Meringa:

1.    W Uroczysto┼Ť─ç Wszystkich ┼Üwi─Ötych Msze ┼Ťwi─Öte powinny zosta─ç odprawione w ko┼Ťcio┼éach parafialnych wed┼éug porz─ůdku niedzielnego, z uwzgl─Ödnieniem mo┼╝liwo┼Ťci sprawowania ich na tych cmentarzach, na których znajduj─ů si─Ö ko┼Ťcio┼éy lub kaplice, zgodnie z na┼éo┼╝onymi przez w┼éadze limitami liczby uczestników zgromadze┼ä religijnych (1 osoba na 7 m2).

2.    Na cmentarzach odwo┼éane zostaj─ů Msze ┼Ťwi─Öte polowe, nabo┼╝e┼ästwa i procesje. Ich celebracj─Ö nale┼╝y przenie┼Ť─ç do ko┼Ťcio┼éów.

3.    Ofiary sk┼éadane na tac─Ö w dzie┼ä Wszystkich ┼Üwi─Ötych tradycyjnie przeznaczone s─ů na utrzymanie Wy┼╝szego Seminarium Duchownego we W┼éoc┼éawku.

4.    Zach─Öca si─Ö wiernych, aby nawiedzenie grobów swoich bliskich roz┼éo┼╝yli na czas pierwszych o┼Ťmiu dni listopada; ksi─Ö┼╝y natomiast, by organizowali nabo┼╝e┼ästwa za zmar┼éych i zaprosili wiernych do udzia┼éu w liturgiach sprawowanych w ci─ůgu oktawy uroczysto┼Ťci Wszystkich ┼Üwi─Ötych.

5.    Z ustanowienia Ojca ┼Üwi─Ötego Franciszka w tym roku mo┼╝na b─Ödzie zyska─ç odpust w intencji zmar┼éych przez ca┼éy miesi─ůc listopad, a nie tylko w oktawie Wszystkich ┼Üwi─Ötych.

6.    Poniewa┼╝ dalsze decyzje w sprawie cmentarzy, co do ogranicze┼ä i zasad zosta┼éy zapowiedziane na przysz┼éy tydzie┼ä, Kuria Diecezjalna prosi ksi─Ö┼╝y o ┼Ťledzenie aktualnych komunikatów wydawanych przez stron─Ö rz─ůdow─ů.

Ks. pra┼é. dr hab. Wojciech Fr─ůtczak
        WIKARIUSZ GENERALNY