Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
Boże Narodzenie 25.XII.2014.
1.    Dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pasterka o północy; w ciągu dnia Msze św.o godz.: 8.30 i 11.00. Nie ma Mszy św. po południu!!! Po liturgii o godz. 11.00 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Joanny i Andrzeja Jurkiewiczów

2.    W piątek drugi dzień świąt Bożego Narodzenia - święto św. Szczepana Męczennika. Msze św.: o godz. 8.30 i 11.00, a po południu o godz. 16.00 tradycyjnie w świątyni na Przypuście.  
         Pomimo, że drugi dzień Uroczystości Bożego Narodzenia przypada w piątek, to nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

3.    W sobotę rozpocznę błogosławienie domów na nowy rok, czyli kolędę. Na spotkanie z kapłanem przygotowujemy: krzyż, świece, wodę święconą, pismo święte, a dzieci uczęszczające na katechizację szkolną kładą na stole swój aktualny i uzupełniony zeszyt do religii oraz dzienniczek z obrazkami niedzielnymi: kandydaci do Bierzmowania i I Komunii św. - indeksy. Tematyka kolędy zawarta jest w tegorocznym haśle roku duszpasterskiego „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. 27 grudnia od godz. 9.00 kolęda w Wólnem.

4.    Bardzo dziękuję za przygotowanie żłóbka Parafianom, którzy już od kilku lat angażują się w budowanie stajenki betlejemskiej. Konkretnie dziękuję Panom: Mateuszowi Lipigórskiemu, Zygmuntowi Wochnie, Stanisławowi Szymańskiemu, Piotrowi Gardziszowi i Danielowi Lipigórskiemu. Także ministrantom: Jakubowi Szczepańskiemu i Szymonowi Kruszyńskiemu. Za dekoracje kwiatowe tradycyjnie dziękuję s. Noemi.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2015-01-01 21:10:51

Baner