I NIEDZIELA ADWENTU 2023

1.    Dziś rozpoczęliśmy ADWENT, a wraz znim nowy rok liturgiczny. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do czuwania adwentowego i udziału we Mszach św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, które nazywamy RORATAMI. W tym roku przeżywać je będziemy ze św. Franciszkiem z Asyżu pod hasłem: „Franciszkowy plac budowy”. Roraty codziennie o godz. 17.00. Przygotujmy sobie lampiony adwentowe, bo one są znakiem czuwania odwentowego.

2.    W piątek, 8 grudnia, obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00.

3.    W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypada I Czwartek Miesiąca – o godz. 17.00 nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań do kapłaństwa, następnie Msza św.;

4.    W środę spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. wieczornej.

5.    Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.

6.    Prowadzimy zbiórkę elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu RTV i AGD. Dochody z akcji tegorocznej kierujemy do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej posługujących na misjach na Wschodzie. W kruchcie na stoliku znajdują się zielonkawe ulotki podpowiadające co możemy przynosić. Jeśli nie ma nikogo na plebanii zostawiamy przyniesione przedmioty przed bramą.
/ Proszę niczego nie przerzucać przez bramę lub ogrodzenie !!! /.

7.    Bardzo serdecznie dziękuję Parafiankom z ul. Gęsiniec za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w tym tygodniu zapraszam w najbliższą sobotę na godz. 9.00 mieszkańców  ul. Klasztornej.

8.    Dziękuję również bardzo serdecznie za pomoc w porządkowaniu odpadów na cmentarzu grzebalnym panom: Grzegorzowi Szopie, Stanisławowi Wódkowskiemu, Mariuszowi Stefańskiemu, Marianowi Santysiakowi, a także p. Andrzejowi Zwolińskiemu za ładowarkę i jego pracownikowi za obsługę oraz p. Kazimierzowi Szudzikowi za wywóz na wysypisko do Służewa.

9.    Polecam lekture prasy katolickiej. W tygodniku „IDZIEMY” polecam szczególnie artykuł: Patrycji Malickiej-Kamińskiej pt: „Kilka słów o roratach”.

10.    Polecam świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe - 10 zł  i duże – 20zł. Świece są wyłożone w kaplicy św. Anny /po lewej stronie prezbiterium/. Są tam także zdjęcia z Nawiedzenia MB. Są trzy formaty: małe /5 zł/, średnie /10 zł/ i duże /15 zł/. Został również jeden film w cenie 70 zł.

11.    Za chwilę pobłogosławię opłatki wigilijne. Będziemy je mogli nabyć w kościele składając dobrowolną ofiarę do koszyczka.  Na wioskach może uda się zorganizować we własnym zakresie dostarczenie ich do naszych domów.

Dodano: 2023-12-02 22:14:36