I Niedziela Adwentu 1.XII.2019r

1. Dzisiaj ropoczęliśmy adwent, czyli czas tęsknego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do czuwania adwentowego i udziału we Mszach św. ku czci Matki Najświętszej, które nazywamy RORATAMI. W tym roku przeżywać je będziemy wraz ze Sługą Bożym ks. Stefanem Kard. Wyszyńskim pod hasłem: „Radujcie się – Pan jest blisko”. W świątyni mamy dekorację. Zapewne przygotowaliśmy już sobie lampiony adwentowe. Jutro o godz. 17.00 pierwsze roraty. Zapraszam.

2. W tym tygodniu przypadają:
• I Czwartek Miesiąca – o godz. 16.45 nabożeństwo w intencji powołań do kapłaństwa, następnie Msza św.;
• I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 16.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, 17.00 Msza św. i ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
• I Sobota miesiąca – Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo różańcowe.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramnetu bierzmowania.

4. Za tydzień w niedzielę /8 grudnia/ na Mszy św. o godz. 11.00 pobłogosławię medaliki dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po liturgii odbędzie sie spotkanie formacyjne.

5. W środę po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

6. Za tydzień obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu ze świątyni będziemy mogli materialnie wesprzeć naszych współwyznawców we wschodniej części świata. „Bóg zapłać” za każdą, nawet najdrobniejszą ofiarę.

7. Dziękuję bardzo serdecznie Parafianom z ul. Noakowskiego za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Ogrodowej.

8. Polecam tygodnik „Idziemy”, szczególnie art. Barbary Wiśniowskiej pt: „Kurs kochania”.

9. W niedzielę, 15 grudnia, Świetlica św. Brata Alberta organizuje przy naszej świątyni parafialnej kiermasz bożonarodzeniowy. Zapraszam bardzo serdecznie.

10. Rozpoczynamy rozprowadzanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - małe - 5 zł i duże – 15zł. Świece i kalendarze są wyłożone w kaplicy św. Anny /po lewej stronie prezbiterium.

Dodano: 2019-12-02 10:06:17