Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
I Niedziela Adwentu 2.XII.2018r
1. Dziś rozpoczynamy ADWENT, a wraz znim nowy rok liturgiczny. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do czuwania adwentowego i udziału we Mszach św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, które nazywamy RORATAMI. W tym roku przeżywać je będziemy pod hasłem: „Z DUCHEM TWOIM”. W świątyni mamy odpowiednią dekorację. My natomiast przygotujmy sobie lampiony adwentowe. Będziemy je przynosić codziennie na roraty.

2. W sobotę, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszam czcicieli Maryi Niepokalanej na Mszę św. o godz. 17.00. Podczas liturgii poświęcę medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramnetu bierzmowania.

4. Za tydzień w niedzielę /9 grudnia/ po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.

5. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają:
• I Czwartek Miesiąca – o godz. 16.45 nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań do kapłaństwa, następnie Msza św.;
• I Piątek Miesiąca - od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia, następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; godz. 16.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ; godz. 17.00 - Msza św.; po liturgii ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.

6. W środę po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

7. Opłatek wigilijny będzie roznoszony po wioskach przez osoby, które zgłosiły sie do tej czynności i otrzymają odpowiednie upoważnienie od ks. Proboszcza. Będzie go można otrzymać także w zakrystii.

8. Rozpoczynamy dziś - w roku 25-lecia Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - rozprowadzanie świec wigilijnych: małe - 5 zł i duże – 15zł.

9. Do pomocy przy sprzątaniu światyni farnej w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców bloku przy przychodni lekarskiej na ul.Kościuszki.

10. Polecam prasę katolicką: w tygodniku „Idziemy” polecam szczególnie art. ks. prof. Waldemara Chrostowskiego pt: „List do Kościoła w Efezie”.

11. Kalendarze są wyłożone w kaplicy św. Anny /po lewej stronie świątyni/.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2018-12-01 15:28:44

Baner