I Niedziela Adwentu 27.XI.2016r

1.    Rozpoczęliśmy ADWENT. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału we Mszach św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, które nazywamy RORATAMI. W tym roku temat brzmi: „W domu Królowej Maryi”. W świątyni mamy odpowiednią dekorację. Zapewne w domach kończycie już przygotowywanie lampionów adwentowych, z którymi będziecie codziennie przychodzić na roraty. Jeszcze raz wszystkich zapraszam bardzo serdecznie.

2.    W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają:
•    I Czwartek Miesiąca – o godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania do kapłaństwa; następnie Msza św. roratnia;
•    I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 16.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, potem Roraty, następnie ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00 i zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota Miesiąca – po Mszy św. wieczornej nabożeństwo różańcowe.

3.    W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie na plebanii Kręgu Biblijnego.

4.    Za tydzień w niedzielę, 4 grudnia, po Mszy św. o godz.11.00 odbędzie się w świątyni spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania

5.    Dziękuję za pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej parafianom ze Szpitalki. Do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Kościuszki 1.

6.    Polecam lekturę prasy katolickiej: „L’Osservatore Romano’ „List do Pani” „Idziemy”; w tym ostatnim periodyku szczególnie art. Eweliny Steczkowskiej pt: „Dźwięki Bogu”.

7.    Dziś po Mszy św. o godz.11.00 odbędzie się w świątyni spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.

8.    Na terenie naszej parafii rozpoczął swoją działalność Dom św. brata Alberta, który mieści się na ul. Laskowskiego. Obecnie mieści się tam świetlica dziennego pobytu dla osób niepełnosprawnych. Powiedzmy o tym i zachęćmy osoby niepełnosprawne i ich rodziny z naszego miasta i rejonu, że jest taka świetlica, gdzie można spędzić czas na ciekawych zajęciach. Wyrażam jednocześnie prośbę fundacji św. brata Alberta, o przekazywanie dla domu: warzyw, owoców, ponieważ dla pensjonariuszy przygotowywane są codziennie posiłki; a także różnych, niepotrzebnych już w naszym gospodarstwie domowym, guzików, szmatek, koralików, wstążek cekinów pudełeczek, pojemniczków, małych buteleczek. Są one bardzo pomocne do organizowania zajęć i robótek ręcznych dla podopiecznych.

Dodano: 2016-11-28 10:17:42