Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
I Niedziela Adwentu 28.XI.2021r.
1.    Dziś rozpoczynamy ADWENT, a wraz znim nowy rok liturgiczny. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do czuwania adwentowego i udziału we Mszach św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, które nazywamy RORATAMI. W tym roku przeżywać je będziemy pod hasłem: „Droga do Betlejem”. W świątyni przygotowaliśmy odpowiednią dekorację. Teraz jeszcze przygotujmy sobie lampiony adwentowe, Będziemy je przynosić na roraty codziennie /poza niedzielami/ na godz. 17.00.

2.    W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają:
•    I Czwartek Miesiąca – o godz. 17.00 nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań do kapłaństwa, następnie Msza św.;
•    I Piątek Miesiąca - od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia, następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; godz. 16.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ; godz. 17.00 - Msza św. roratnia; po liturgii ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota Miesiąca – po mszy św. o godz.17.00 nabożeństwo różańcowe.

3.    Za tydzień - w niedzielę - 5 grudnia po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.

4.    Za dwa tygodnie - w niedzielę – 12 grudnia po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramnetu bierzmowania.

5.    Opłatek wigilijny będzie roznoszony przez p. Krzysztofa Adamskiego, którego upoważniłem do tej czynności na terenie całej parafii.

6.    W przyszłą niedzielę Świetlica Fundacji brata Alberta „Szymonówka” organizuje kiermasz przy świątyni. Zapraszam w imieniu oragnizatorów do zapoznania się z ofertą.  
 
7.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, szczególnie art. Radosława Molendy pt: „Pójdźmy wszyscy ... na roraty” oraz art. Barbary Wiśniowskiej pt: „Jak trafić z prezentem?”.

8.    Do pomocy przy sprzątaniu światyni farnej w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Narutowicza.
 
9.    Rozpoczynamy od dziś rozprowadzanie świec wigilijnych: małe - 7 zł i duże – 17zł. Rozprowadzamy także kalendarze na rok 2022; kalendarze i świece wyłożone są na stolikach w kaplicy św. Anny /po lewej stronie prezbiterium/.

10.    Prowadzimy zbiórkę elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu RTV i AGD. Akcję służy  wsparciu projektów pomocowych dla Polskich Misjonarzy. W kruchcie na stoliku znajdują się zielonkawe ulotki podpowiadające co możemy przynosić. Jeśli nie ma mnie w domu zostawiamy przyniesione przedmioty przed bramą. / Proszę niczego nie przerzucać przez bramę lub ogrodzenie !!! /.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2021-11-27 21:12:40

Baner