I Niedziela Adwentu 29.XI.2015r

1.    Rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny – „ROK  MIŁOSIERDZIA.
Pierwszy okres roku liturgicznego nosi nazwę ADWENT. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału we Mszach św. ku czci Matki Najświętszej, które nazywamy RORATAMI. W tym roku temat brzmi: „Drzewo życia – chrzest źródłem miłosierdzia”. W świątyni mamy odpowiednią dekorację. Dzieci, tym razem, otrzymają lampiony adwentowe, które same złożą i skleją w domu /rodzice z pewnością pomogą/ i od jutra będą je przynosić na roraty.

2.    W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają:
•    I Czwartek Miesiąca – o godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania do kapłaństwa; następnie Msza św. roratnia;
•    I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 16.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, potem Roraty, następnie ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00 i zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota Miesiąca – po Mszy św. wieczornej nabożeństwo różańcowe.

3.    W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie na plebanii Kręgu Biblijnego.

4.    Dziękuję za pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej parafianom z Bertowa. Do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Przypustu.

5.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, szczególnie art. Małgorzaty Szewczyk pt: „Misjonarze męczennicy”, zapowiadający beatyfikację polskich misjonarzy z Peru, którzy za wiarę oddali życie w 1991 roku.

6.    W czwartek, 3 grudnia, w przychodni odbywać się bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Szczegóły na afiszu w gablocie przy wyjściu.

7.    Za tydzień w niedzielę, 6 grudnia, na godz. 17.00 zespół „OKTAWA” i Nieszawskie Towarzystwo Kulturalne zapraszają do siedziby Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie na premierę koncertu „Niesiemy miłość”. A dziś na godz. 17.30  Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie i Nieszawskie Towarzystwo Kulturalne zapraszają w to miejsce na wieczór historyczny poświęcony 555 Rocznicy III lokacji Nieszawy. Wystąpi Lidia Grzeszkiewicz-Kotlewska – archeolog z Torunia z wykładem i pokazem pt: „Relikty najstarszej Nieszawy w źródłach archeologicznych”. Początek o godz. 17.30.

Dodano: 2015-12-03 15:29:06