Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
I Niedziela Adwentu 29.XI.2020r

1.    Ksiądz biskup Stanisław Gębicki ciężko przechodzi zakażenie koronawirusem i potrzebuje naszego wsparcia modlitewnego. Nie zostawiajmy go bez Bożej i naszej pomocy. Prośmy dla niego Boga o cierpliwość w chorobie i zdrowie.

2.    Dzisiaj ropoczęliśmy adwent, czyli czas tęsknego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do czuwania adwentowego i udziału we Mszach św. ku czci Matki Najświętszej, które nazywamy RORATAMI. „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” – to tytuł tegorocznego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce. Jego mottem są słowa: „Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba” (J. 6,32). Rok ten będzie drugim etapem trzyletniego programu duszpasterskiego pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Jego zasadniczym celem jest pogłębienie wśród wiernych znaczenia tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego, rozumienia symboliki celebracji eucharystycznych i częstego uczestnictwa w nich.    
Msze św. Roratnie w tym tygodniu w  poniedziałek,  wtorek  i  środę.

3.    W tym tygodniu przypadają:
•    I Czwartek Miesiąca – o godz. 16.45 nabożeństwo w intencji powołań do kapłaństwa, następnie Msza św.;
•    I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 16.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, 17.00 Msza św., następnie ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota miesiąca – Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo różańcowe.

4.    Za tydzień w niedzielę, 6 grudnia, po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

5.    Do pomocy w przygotowaniu świątyni w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Kościuszki /domki jednorodzinne/.  

6.    Rozpoczynamy  rozprowadzanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe - 5 zł  i duże – 15zł. Świece i kalendarze są wyłożone w kaplicy św. Anny /po lewej stronie prezbiterium/.

7.    Polecam lekturę prasy katolickiej; w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. o. Michała Legana pt: „Cuda dla opornych”.

8.    Nadal zbieramy podpisy pod Inicjatywą Ustawodawczą „Tak dla rodziny, nie dla gender”, której celem jest wypowiedzenie przez Polskę genderowej konwencji stambulskiej szkodliwej dla rodziny. Równie ważnym celem jest jest wystąpienie przez Polskę z inicjatywą zawarcia Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny, która naprawdę będzie broniła rodziny przed wszelkimi patologiami i przemocą.Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2020-11-28 21:53:23

Baner