Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
I Niedziela Adwentu 30.XI.2014r.
1.    Rozpoczęliśmy ADWENT. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału we Mszach św. ku czci Matki Najświętszej, które nazywamy RORATAMI. Niech każdy przygotuje sobie symbol adwentowego czuwania, czyli lampion, i zapala go w domu nawet wtedy, gdy nie może osobiście brać udziału w Roratach. W świątyni mamy już odpowiednią dekorację adwentową. Na zakończenie rorat nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy lampion adwentowy.

2.    W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają:

•    I Czwartek Miesiąca – o godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania do kapłaństwa; następnie Msza św. roratnia;
•    I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 16.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, potem Roraty, następnie ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00 i zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota Miesiąca – po Mszy św. porannej nabożeństwo różańcowe.

3.    W środę, po Mszy św. wieczornej, spotkanie na plebanii Kręgu biblijnego.

4.    Dzisiaj po Mszy o godz. 11.00, w świątyni farnej spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

5.    Od dziś Pan Krzysztof Adamski, nasz organista, rozpoczyna roznoszenie opłatków wigilijnych. Przypomnę, że składane przy tej okazji ofiary, są formą wdzięczności za jego pracę w naszej parafii.

6.    Bardzo dziękuję za ofiary na ogrzewanie, które wpłynęły ostatnio do kasy parafialnej.

7.    Dziękuję za pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej parafianom z ul. Ciechocińskiej /numery parzyste/. Do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Ciechocińskiej /numery nieparzyste/ .

8.    Rozprowadzamy kalendarze na rok 2015

9.    Rozpoczynamy dziś - w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - rozprowadzanie świec wigilijnych: małe - 5 zł i duże – 15zł.   

10.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, szczególnie art. ks. Adama Adamskiego COR pt: „Między optymizmem a nadzieją”.   


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2014-12-01 15:18:53

Baner