Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
I Niedziela Adwentu
1.    Rozpoczęliśmy ADWENT. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału we Mszach św. ku czci Matki Najświętszej, które nazywamy RORATAMI. Zachęcam do przychodzenia na Roraty z lampionami, które są znakiem adwentowej czujności. Na zakończenie rorat nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy lampion adwentowy. Roraty będą w tym tygodniu od poniedziałku do piątku !!!

2.    W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają:

•    I Czwartek Miesiącaod godz. 9.00 pierwszopiątkowa wizyta u chorych w domach - z uwagi na spowiedź adwentową w parafii Lubanie; o godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania do kapłaństwa; następnie Msza św. roratna;
•    I Piątek Miesiąca – o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 16.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, potem Roraty, następnie ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00 i zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota Miesiąca – po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe.

3.    W środę, po Mszy św. wieczornej, spotkanie na plebanii Kręgu biblijnego.

4.    Dzisiaj po Mszy o godz. 11.00, w świątyni farnej spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

5.    Od dziś Pan Krzysztof Adamski, nasz organista, rozpoczyna roznoszenie opłatków wigilijnych. Przypomnę, że składane przy tej okazji ofiary, są formą wdzięczności za jego pracę w naszej parafii.

6.    Bardzo dziękuję za ofiary na ogrzewanie, które wpłynęły ostatnio do kasy parafialnej.

7.    Rozprowadzamy kalendarze na rok 2014.

8.    Rozpoczynamy dziś - w ramach XX edycji, jubileuszowej, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - rozprowadzanie świec wigilijnych: małe - 5 zł i duże – 15zł.   

9.    Polecam Lekturę „Przewodnika Katolickiego”; najnowszy numer zwraca naszą uwagę na uroczyste zamknięcie Roku Wiary, którego dokonał w Rzymie Papież Franciszek w obecności relikwii św. Piotra Apostoła.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2013-12-01 00:54:11

Baner