I Niedziela Wielkiego Postu 1.III.2020r

1. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Za udział w Gorzkich Żalach lub Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy pod zwykłymi warunkami. Zachęcam nadal do podejmowania abstynencji od napojów alkoholowych, jako jednej z form ascezy pokutnej.
• Droga Krzyżowa – wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00
• Gorzkie Żale – wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00

2. W tym tygodniu przypadają:
• I Czwartek Miesiąca – o godz. 16.45 nabożeństwo eucharystyczne z modlitwami w intencji powołań do kapłaństwa, nastęnie Mszay św.
• I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 16.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, 17.00 - Droga Krzyżowa i Msza św.; ciąg dalszy adroracji do godz. 21.00 - zakończenie apelem maryjnym.
• I Sobota Miesiąca – po Mszy św. wieczornej nabożeństwo różańcowe.

3. W środę po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

4. Do pomocy w przygotowaniu świątyni zapraszam w najbliższą sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ul. Zimnej

5. Przypominam, że Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, postanowiło ubezpieczać także nagrobki. Informacje na ten temat znajdziemy na stoliku przy wyjściu ze swiątyni i w gablocie w kruchcie.

6. Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”; szczególnie art. ks. Janusza Gręźlikowskiego pt: „Spowiedź bez rozgrzeszenia?”.

7. Zaczął się okres rozliczeń podatkowych. Możemy zgodnie z prawem przekazać 1% podatku na nieszawską Fundację im. Krzywdów i Bieńków, bądź też na dom „SZYMONÓWKA należący do Fundacji brata Alberta. /numery KRS/

8. Dziś, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Dodano: 2020-03-01 07:53:57