I Niedziela Wielkiego Postu 10.III.2019r

1. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Za udział w Gorzkich Żalach lub Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy pod zwykłymi warunkami, czyli:
• Brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji - zyskuje się odpust cząstkowy)
• Stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentalna
• Przyjęcie Komunii świętej
• Odmówienie modlitwy (np. "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Mario") w intencjach Ojca Świętego (nie chodzi o modlitwę w intencji samego papieża, choć i ta modlitwa jest bardzo cenna; modlitwa związana z odpustem ma być skierowana w intencji tych spraw, za które modli się każdego dnia papież. Intencje te są często ogłaszane, m.in. na naszych stronach z kalendarzem na dany miesiąc)
• Wykonanie czynności związanej z odpustem

- Droga Krzyżowa – wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00
- Gorzkie Żale – wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00

2. W środę po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

3. Nadal trwa akcja zbierania elektrośmieci. Jak w latach ubiegłych przynosimy elektrośmieci na podwórko plebanijne. W razie mojej nieobecności można przyniesione sprzęty pozostawić przed bramą. Akcja trwa do 12 marca 2019r. do południa.

4. Proszę o pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej w najbliższą sobotę od godz. 9.00 mieszkańców Placu Piłsudskiego.

5. Polecam prasę katolicką: W tygodniku „Idziemy” polecam szczególnie art. Ireny Świerdzewskiej pt: „Szatan w ciemności łowi”.

6. Przypominam, że możemy przekazać 1% podatku na nieszawską Fundację im. Krzywdów i Bieńków, bądź też na dom „SZYMONÓWKA” należący do Fundacji św. brata Alberta.

Dodano: 2019-03-10 13:46:16