Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
I Niedziela Wielkiego Postu 18.II.2018
1.    Ks. Grzegorz Molewski – proboszcz parafii nadal przebywa w szpitalu, w naszych modlitwach pamiętajmy o Księdzu Proboszczu prosząc dobrego Boga o łaskę zdrowia dla Niego. Wszelkie pilne spawy proszę zgłaszać do Sióstr Zakonnych lub do Pana Czesława – kościelnego.
2.    W Środę Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu pod hasłami: „Nawracajcie się” i „Wierzcie w Ewangelię”. To wezwanie, którymi Kościół zachęca nas do zerwania z grzechem i pójścia za Chrystusem. Przemiana naszego serca pozwoli nam przemienić nasze życie i idąc śladami Jezusa wołać razem z Nim: „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.
3.    W naszej parafii, jak każdego roku, odbywać się będą Rekolekcje Wielkopostne przed IV Niedzielą Wielkiego Postu, w tym roku w dniach 8-10 marca, szczegółowy plan rekolekcji zostanie podany za dwa tygodnie.
4.    W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17,00 oraz Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 16,00.
5.    Dnia 3 marca 2018 roku organizowana jest Pielgrzymka do Częstochowy na Zawierzenia Maryjne. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich chętnych prosimy o zapisy w zakrystii po mszach świętych.
6.    Polecamy lekturę prasy katolickiej; w tygodniu „Idziemy” szczególnie art. Jacka Salija OP, Autorytet Kościoła, czy wywiad z Januszem Kotańskim, ambasadorem Rzeczpospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej.
7.    Zachęcamy do przekazania 1% podatku na Fundację im. Krzywdów i Bieńków, bądź też na Fundację św. brata Alberta.
Autor:

Dodano: 2018-03-05 19:37:00

Baner