Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
I Niedziela Wielkiego Postu 26.II.2023.
1.    Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Za udział w Gorzkich Żalach lub Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy - pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego)
•    Droga Krzyżowa – wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00
•    Gorzkie Żale – wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00

2.    W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają:
•    I Czwartek Miesiąca – o godz. 17.00 nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań do kapłaństwa, następnie Msza św.;
•    I Piątek Miesiąca - od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia, następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; godz. 16.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ; godz. 17.00 – DROGA KRZYŻOWA, po niej Msza św. koncelebrowana; po liturgii ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota Miesiąca – po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe.

3.    W diecezji włocławskiej będą prowadzone Diecezjalne Wielkopostne Dni Skupienia dla Rodzin. Najbliższe spotkanie odbędzie się 4 marca w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku. (rozkład i program spotkań na afiszu w gablocie).

4.    Za tydzień w niedzielę, 5 marca, po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

5.    W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie KRĘGU  BIBLIJNEGO.   

6.    Przypominam, że trwa akcja „Świece dla okopów”. Nadal zbieramy czyste metalowe puszki, parafinę, wosk i resztki świec. Można przynosić te rzeczy do klasztoru, na plebanię albo do domu Sióstr Serafitek.

7.    Dziękuję bardzo serdecznie Mieszkańcom ul. Rejenta i Pomocnicom z ul Szkolnej za przygotowanie świątyni parafialnej na dzisiejszą niedzielę, a w tym tygodniu proszę o pomoc w sobotę od godz. 9.00 Mieszkańców ul. Spornego.

8.    Polecam lekturę prasy katolickiej; dziś w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Moniki Odrobińskiej pt: „Spowiedź – tylko dla dorosłych?”.

9.    Zaczął się okres rozliczeń podatkowych. Możemy, zgodnie z prawem, przekazać 1,5% podatku na nieszawską Fundację im. Krzywdów i Bieńków, bądź też na dom „SZYMONÓWKA” należący do Fundacji brata Alberta.

10.    W odpowiedzi na prośbę Przewodniczącego Episkopatu Polski przeprowadzamy dziś zbiórkę do puszek na pomoc dla Ukrainy.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2023-02-25 22:17:24

Baner