Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
I Niedziela Wielkiego Postu 5.III.2017r
1.    Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu Polskiego. Podejmijmy abstynencję jako jedną z form ascezy pokutnej Wielkiego Postu, a w tym tygodniu intensywną modlitwę o trzeźwość w naszych rodzinach.

2.    Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Za udział w Gorzkich Żalach lub Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy pod zwykłymi warunkami.
•    - Droga Krzyżowa – wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00
•    - Gorzkie Żale – wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00

3.    Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z kandydatami do sakramentu Bierzmowania.

4.    W najbliższą środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do pełniejszego odkrywania Jezusa Chrystusa przy pomocy tekstów biblijnych.

5.    W przyszłą niedzielę, 12 marca, o godz. 10.45 wystąpi w świątyni farnej Capella Thoruniensis. Usłyszymy w jej wykonaniu oratorium Antonio Vivaldiego „Stabat Mater”. Partie wokalne wykona Anna Niemiec-Mościcka.  Stabat Mater Vivaldiego, „zdumiewający przejaw geniuszu” kompozytora, odnalezione zostało w latach trzydziestych przez Alfreda Casellę w turyńskiej Bibliotece Narodowej w II tomie (Opere sacri e concerti) zbioru Renza Giordano. Pierwsze wykonanie dzieła odbyło się 21 IX 1939 w kościele Św. Franciszka w Sienie podczas „Tygodnia Vivaldiego”. Stabat Mater, napisane na alt, smyczki i organy, składa się z 5 powolnych ogniw — Largo, Recitativo, Andante, Largo, Lento
Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich melomanów z Nieszawy i spoza miasta.

6.    Do pomocy przy sprzątaniu świątyni farnej w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. św. Maksymiliana.

7.    Lektura prasy katolickiej; w tygodniku „Idziemy” szczególnie polecam krótki art. Barbary Sawic pt: „Śladami Noakowskiego”.

8.    Rozdajemy dziś skarbonki na jałmużnę wielkopostną, która w tym roku przeznaczona będzie na leczenie  dzieci i osób starszych.Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2017-03-05 07:38:57

Baner