II NIEDZIELA ADWENTU 2023

1.    Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do czuwania adwentowego i udziału we Mszach św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, które nazywamy RORATAMI. W tym roku przeżywamy je ze św. Franciszkiem z Asyżu pod hasłem: „Franciszkowy plac budowy”. Roraty codziennie o godz. 17.00. 800 lat temu św. Franciszek z Asyżu zbudował pierwszą w historii stajenkę betjemską w miejscowości Greccio. Podglądamy budowę św. Franciszka, aby zbudować podobną w naszej świątyni.

2.    W najbliższą sobotę w naszej parafii przeżywać będziemy adwentowy dzień skupienia, aby umożliwić tym, którzy potrzebują duchowej odnowy, skorzystanie z sakramentu pokuty przed świętami Bożego Narodzenia. Msze św. tego dnia będą o godz. 9.30; 15.30 /Roraty/ i 17.00. Kapłani posługiwać będą w konfesjonałach pół godziny przed każdą Mszą św.

3.    W środę spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. wieczornej.

4.    Prowadzimy zbiórkę elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu RTV i AGD.  W kruchcie na stoliku znajdują się zielonkawe ulotki podpowiadające co możemy przynosić. Jeśli nie ma nikogo na plebanii zostawiamy przyniesione przedmioty przed bramą.
/ Proszę niczego nie przerzucać przez bramę lub ogrodzenie !!! /.

5.    Do pomocy w przygotowaniu świątyni w tym tygodniu zapraszam w najbliższą sobotę po Mszy św.o godz. 9.30 Parafian z ul. Kościuszki /domki jednorodzinne/.

6.    Polecam lekturę prasy katolickiej. W tygodniku „IDZIEMY” polecam szczególnie artykuł: ks. Jacka Stefańskiego pt: „Kto zmoiażdży głowę węża?”.

7.    Polecam świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe - 10 zł  i duże – 20zł. Świece są wyłożone w kaplicy św. Anny /po lewej stronie prezbiterium/. Są tam także zdjęcia z Nawiedzenia MB. Są trzy formaty: małe /5 zł/, średnie /10 zł/ i duże /15 zł/.

8.    Opłatki do nabycia w zakrystii.

9.    Dzisiaj o godz. 18.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego odbędzie się Wigilia Miejska, na którą bardzo serdecznie zaprasza wszystkich Mieszkańców Burmistrz Nieszawy, p. Przemysław Jankowski. Świętujmy razem.

Dodano: 2023-12-09 23:57:43