Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
II Niedziela Adwentu 4.XII.2016r
1.    W tym tygodniu najważniejszym wydarzeniem w naszej parafii będą rekolekcje adwentowe; rozpoczniemy je w piątek – 9 grudnia, a zakończymy w niedzielę – 11 grudnia. (program rekolekcji). Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. dr Witold Dorsz.

2.    W czwartek, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszam czcicieli Maryi Niepokalanej na Mszę św. o godz. 17.00. Podczas liturgii poświęcę medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

3.    Od jutra p. Czesław Witecki, nasz Kościelny, roznosić będzie po domach opłatki wigilijne.  

4.    W środę:
•    w Szkole Podstawowej w Nieszawie odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy. Rozpoczęcie o godz.17.00;
•    o godz. 18.00 spotkanie na plebanii Kręgu Biblijnego.

5.    Dziękuję za pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej parafianom z ul.Kościuszki 1. Do pomocy w najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam mieszkańców ul. Kościuszki 1a.

6.    Polecam lekturę prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Krystyny Pawłowskiej pt: „Z pasji i szacunku” traktujący o naszym muzeum etnograficznym we Włocławku.

7.    Przy wyjściu ze świątyni rozprowadzamy kalendarze na rok 2017 i świece wigilijne.

8.    Dziś po Mszy św. o godz.11.00 odbędzie się w świątyni spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

9.    Pragnę przypomnieć, że na terenie naszej parafii rozpoczął swoją działalność Dom św. brata Alberta, który mieści się na ul. Laskowskiego. Obecnie mieści się tam świetlica dziennego pobytu dla osób niepełnosprawnych. Powiedzmy o tym i zachęćmy osoby niepełnosprawne i ich rodziny z naszego miasta i rejonu, że jest taka świetlica, gdzie można spędzić czas na ciekawych zajęciach. Wyrażam jednocześnie prośbę fundacji św. brata Alberta, o przekazywanie dla domu: warzyw, owoców, ponieważ dla pensjonariuszy przygotowywane są codziennie posiłki; a także różnych, niepotrzebnych już w naszym gospodarstwie domowym, guzików, szmatek, koralików, wstążek cekinów pudełeczek, pojemniczków, małych buteleczek. Są one bardzo pomocne do organizowania zajęć i robótek ręcznych dla podopiecznych.

10.    Obchodzimy dziś dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu ze świątyni możemy materialnie wesprzeć naszych współwyznawców. „Bóg zapłać” za każdą, nawet najdrobniejszą ofiarę.Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2016-12-04 12:52:00

Baner