Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
II Niedziela Adwentu 4.XII.2022.
1.    Najważniejszym wydarzeniem w tym tygodniu będą rekolekcje adwentowe w dniach od 9 do 11 grudnia br. /program zamieszczony jest w gablotach/

2.    Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do czuwania adwentowego i udziału we Mszach św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, które nazywamy RORATAMI. W tym roku przeżywamy je pod hasłem:  „Z narodzeniem Jezusa było tak”.

3.    W środę spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. wieczornej.

4.    W czwartek, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Czcicieli Matki Bożej zapraszam bardzo serdecznie na Mszę św. o godz. 17.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały tego dnia pobłogosłwione medaliki.

5.    Opłatek wigilijny jest roznoszony przez p. Krzysztofa Adamskiego, którego upoważniłem do tej czynności na terenie całej parafii.

6.    Prowadzimy zbiórkę elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu RTV i AGD, który możemy przynieść na podwórko plebanijne. Jeśli nie ma mnie w domu zostawiamy przyniesione przedmioty przed bramą.  /Proszę niczego nie przerzucać przez bramę lub ogrodzenie !!! /.

7.    Do pomocy w przygotowaniu świątyni na kolejną niedzielę zapraszam w tym tygoniu zapraszam w najbliższą sobotę na godz. 10.30 mieszkańców  bloku ul. Kościuszki 1a.

8.    Polecam lekture prasy katolickiej. W tygodniku „IDZIEMY” polecam szczególnie dwa artykuły: Piotra Kościńskiego pt: „Cierpiący Kościół na Wschodzie” /„Rosyjskie  rakiety i bomby spadają na ukraińskie miasta i wioski nie wybierając, czy trafią w prawosławnych czy katolików”/ oraz art. ks. Dariusza Kowalczyka pt: „Diabeł wymyśla nowe religie”.

9.    Polecam kalendarze na rok 2023 oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe - 10 zł i duże – 20zł. Świece i kalendarze są wyłożone w kaplicy św. Anny /po lewej stronie prezbiterium/.

10.    Z racji Dnia Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie przy wyjściu ze światyni zbierane są na ten cel ofiary do puszek.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2022-12-03 22:52:45

Baner