Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
II Niedziela Adwentu 5.XII.2021r.

1.    Najważniejszym wydarzeniem w tym tygodniu będą rekolekcje adwentowe w dniach od 10 do 12 grudnia br. /program zamieszczony jest w gablotach/

2.    W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Czcicieli Matki Bożej zapraszam bardzo serdecznie na Mszę św. o godz. 17.00.

3.    Msze św. Roratnie w tym tygodniu: poniedziałek i wtorek /g. 18.00/, piątek /g. 16.00/, sobota /g. 15.30/.

4.    Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii świętej.

5.    Za tydzień - w niedzielę – 12 grudnia po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramnetu bierzmowania.

6.    Opłatek wigilijny jest roznoszony przez p. Krzysztofa Adamskiego, którego upoważniłem do tej czynności na terenie całej parafii.

7.    Dzisiaj Świetlica Fundacji brata Alberta „Szymonówka” organizuje kiermasz przy świątyni. Zapraszam w imieniu oragnizatorów do zapoznania się z ofertą.  

8.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, szczególnie art. Rks. Dariusza Kowalczyka pt: „Ideologie a chrześcijaństwo” / W centrum chrześcijańskiej wiary znajdują się nie idee, które mogłyby stać się ideologią, ale Osoba, Chrystus zmatwychwstały/ oraz art. Izabeli Nadolnej pt: „Święty od prezentów”.

9.    Dziękuję bardzo serdecznie Mieszkańcom ul. Narutowicza za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. O pomoc w tym tygodniu proszę w sobotę od godz. 10.30 Parafian z ul. Kościuszki /domki jednorodzinne/.

10.    Rozprowadzamy świece wigilijne: małe - 7 zł i duże – 17zł oraz kalendarze na rok 2022; kalendarze i świece wyłożone są na stolikachw kaplicy św. Anny /po lewej stronie prezbiterium/.

11.    Zakończona została zbiórka elektrośmieci. Kto się spóźnił będzie miał szansę w przyszłym roku.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2021-12-04 22:48:47

Baner