II Niedziela Adwentu 6.XII.2020r

1.    Nadal wspierajmy naszą modlitwą Księdza Biskupa Stanisława Gębickiego prosząc o zdrowie i wytrwałość w chorobie.

2.    Najważniejszym wydarzeniem w tym tygodniu będą rekolekcje adwentowe w dniach od 11 do 13 grudnia br. /program zamieszczony jest w gablotach/

3.    We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Czcicieli Matki Bożej zapraszam bardzo serdecznie na Mszę św. o godz. 18.00.

4.    Msze św. Roratnie w tym tygodniu: poniedziałek /g.18.00/,  piątek /g.16.00/, sobota /g.15.30/.

5.    Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

6.    Do pomocy w przygotowaniu świątyni w najbliższą sobotę na godz. 10.30 zapraszam mieszkańców ul. Kościuszki /blok przy przychodni/.

7.    Rozprowadzamy świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe - 5 zł  i duże – 15zł. Świece i kalendarze wyłożone są w kaplicy św. Anny /po lewej stronie prezbiterium/.

8.    Polecam lekturę prasy katolickiej; w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. o. Michała Legana pt: „Doświadczenie braku” oraz art. Patryka Lubryczyńskiego pt: „Święty, nie krasnolud”.

9.    Nadal zbieramy podpisy pod Inicjatywą Ustawodawczą „Tak dla rodziny, nie dla gender”, której celem jest wypowiedzenie przez Polskę genderowej konwencji stambulskiej szkodliwej dla rodziny. Równie ważnym celem jest jest wystąpienie przez Polskę z inicjatywą zawarcia Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny, która naprawdę będzie broniła rodziny przed wszelkimi patologiami i przemocą.

10.    Przed świętami, tradycją lat ubiegłych, możemy wychodząc dzisiaj ze świątyni wesprzeć swoimi ofiarami naszych braci i siostry w wierze w Kościele na Wschodzie.

Dodano: 2020-12-05 22:14:22