Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
II Niedziela Adwentu 7.XII.2014r.
1.    W tym tygodniu najważniejszym wydarzeniem w naszej parafii będą rekolekcje adwentowe; rozpoczniemy je w piątek – 12 grudnia, a zakończymy w niedzielę – 14 grudnia. (program rekolekcji).

2.    Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału we Mszach św. roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny.

3.    Jutro Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam na Msze św. o godz. 9.30 i 17.00. Podczas wieczornej liturgii odbędzie się obrzęd poświęcenia medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

4.    W środę, po Mszy św. wieczornej, spotkanie na plebanii Kręgu biblijnego.

5.    Pan Krzysztof Adamski, nasz organista, roznosi opłatki wigilijne. Przypomnę, że składane przy tej okazji ofiary, są formą wdzięczności za jego pracę w naszej parafii.

6.    „Bóg zapłać” za kolejne ofiary na ogrzewanie, które wpłynęły do kasy parafialnej.

7.    Do pomocy przy sprzątaniu świątyni farnej w najbliższą sobotę na godz. 11.00 zapraszam mieszkańców ul. Kolonia Nieszawa /od strony ul. Warszawskiej/.

8.    Rozprowadzamy kalendarze na rok 2015 oraz świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom; małe - 5 zł i duże – 15zł.   

9.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, szczególnie art. ks. Lecha Bielickiego pt: „Trzy kroki na drodze nawrócenia”.   

10.    Od ćwierćwiecza Kościół katolicki w Polsce w drugą niedzielę Adwentu obchodzi Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Chodzi o duchowe i rzeczowe wspieranie katolików na terenie dawnego ZSRR, przede wszystkim tuż za naszą wschodnią granicą, a więc na Białorusi i Ukrainie, gdzie żyją największe skupiska katolików – często polskiego pochodzenia. Możemy weprzeć dziś naszych braci katolików wkładając swoją ofiarę do puszki przy wyjściu ze świątyni.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2014-12-11 10:26:00

Baner