Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
II Niedziela Adwentu 8.XII.2019r
1. Zapraszam na RORATY wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.

2. W tym tygodniu najważniejszym wydarzeniem w naszej parafii będą rekolekcje adwentowe – poprowadzi je ks. Maciej Burszewski, obecnie wikariusz parafii Raciążek. Rozpoczniemy je w piątek – 13 grudnia, a zakończymy w niedzielę – 15 grudnia. /program w kruchcie na stoliku/

3. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 pobłogosławię medaliki dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po liturgii odbędzie sie spotkanie formacyjne.

4. W środę po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. Obchodzimy dzisiaj Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu ze świątyni możemy materialnie wesprzeć naszych współwyznawców we wschodniej części świata. „Bóg zapłać” za każdą, nawet najdrobniejszą ofiarę.

6. Do pomocy w przygotowaniu świątyni na kolejną niedzielę zapraszam w najbliższą sobotę na godz. 11.00 mieszkańców ul. Osiedlowej

7. Polecam tygodnik „Idziemy”, szczególnie dwa art.: Barbary Odrobińskiej pt: „Ksiądz na nieludzkiej ziemi” oraz ks. Waldemara Turka pt: „Czysta i piękna Pani”.

8. W przyszłą niedzielę, 15 grudnia, Świetlica św. Brata Alberta organizuje przy naszej świątyni parafialnej kiermasz bożonarodzeniowy. Zapraszam bardzo serdecznie.

9. Rozprowadzamy świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - małe - 5 zł i duże – 15zł. Świece i kalendarze są wyłożone w kaplicy św. Anny /po lewej stronie prezbiterium.

10. Dziś pobłogosławię opłatki wigilijne, które w tym roku roznosić będą upoważnieni do tego panowie: Daniel Lipigórski i Jarosław Małecki.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2019-12-14 22:21:47

Baner