Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
II Niedziela Wielkanocna 28.IV.2019r

1. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają:
• I Czwartek Miesiąca – UWAGA!!! - od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 17.45 nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań do kapłaństwa; następnie Msza św.;
• I Piątek Miesiąca – przypada w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Zapraszam na Msze św. w układzie niedzielnym /8.30; 11.00; 16.00/. Na każdej Mszy św. możemy spełnić obowiązek przyjęcia wynagradzającej Komunii św. pierwszopiątkowej. Tego dnia - z uwagi na uroczystość - nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
• I Sobota Miesiąca – nabożeństwo majowe połączone z różańcem w intencji żywych i zmarłych Druhen i Druhów strażaków z Jednostki OSP Nieszawa; następnie Msza św.

2. W piątek /3 maja/ - w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - szczególnie zapraszam na Mszę św. o godz. 11.00 w intencji Ojczyzny i Parafii. Po liturgii tradycyjnie będzie przemarsz na kopiec powstańców styczniowych przy ul. Zjazd, gdzie złożone zostaną kwiaty dla uczczenia narodowych bohaterów. Następnie przejdziemy na cmentarz parafialny, aby uczcić zmarłych strażaków.

3. W dniach 28 kwietnia – 4 maja 2019roku Kościół w Polsce przeżywa 75. Tydzień Miłosierdzia, który obchodzony jest pod hasłem: „Miłosierni Miłosierdzia dostąpią”. Tydzień otwiera dzisiejsze święto Miłosierdzia Bożego, święto patronalne Caritas w Polsce.

4. W tym tygodniu rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Poprzedzać one będą liturgię Mszy św., czyli w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież. Nabożeństwa majowe będą odbywać się także przy kapliczkach przydrożnych w następującym porządku: w Bertowie w poniedziałki, w Szpitalce we wtorki, w Wólnem w czwartki, w Przypuście w piątki. Początek o godz. 19.30.

5. W najbliższą środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii.

6. Dzisiaj, w święto Miłosierdzia Bożego, zapraszam wszystkich Parafian i Gości do wspólnego uczczenia tego najwyższego przymiotu wszechmocy Bożej o godz. 15.00 podczas Godziny Miłosierdzia. Wypełnijmy życzenie Pana Jezusa, aby o tej godzinie towarzyszyć Mu w bólu i rozważać Jego Mękę i Śmierć.

7. Polecam lekturę prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Amelii Siuda-Koszeli pt: „Pomoc drugiemu to wyróżnienie”.

8. W dniach 3-5 maja Siostry Serafitki zapraszają dziewczyny (od 15 roku) na weekendowe spotkanie do Poznania. Tematem przewodnim będzie przebaczenie i to, jak rozumiał je św. Franciszek. Więcej informacji i zgłoszenia na stronie www.serafitki.pl oraz na facebooku.

9. Do pomocy przy sprzątaniu świątyni farnej zapraszam w sobotę na godz. 9.00 Mieszkańców ul. Szkolnej.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2019-04-28 17:24:18

Baner