Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
II Niedziela Wielkanocna 3.IV.2016r.
1.    W tym tygodniu przypada I Czwartek Miesiąca – o godz. 17.45 nabożeństwo eucharystyczne w intencji o powołania kapłańskie, następnie Msza św.

2.    Jutro liturgiczny obchód Uroczystości Zwiastowania Pańskiego. Czcicieli Matki Bożej zapraszam na Mszę św. o godz.18.00.

3.    7 kwietnia /czwartek/ w katedrze włocławskiej o godz. 9.40  rozpoczną się obchody Dnia Świętości Życia i XII Narodowego Dnia Życia z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, po czym - pod przewodnictwem Pasterza diecezji - celebrowana będzie liturgia Mszy świętej. Dalsza część uroczystości odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym, gdzie będą wręczane nagrody laureatom konkursów o życiu. W czasie świadectw chorzy i niepełnosprawni przedstawią świat swoich przeżyć ukazując, że "KAŻDE życie darem jest...". Konferencję zakończy minirecital Agnieszki Maciejewskiej. Serdecznie zapraszamy!

4.    Za tydzień, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.00 obędzie się spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.  

5.    W środę po Mszy św. wieczornej na plebanii spotkanie Kręgu biblijnego. Zapraszam wszystkich chętnych.

6.    Nastąpiła zmiana godziny celebracji Mszy św. wieczornej /18.00/, a także zmiana otwarcia kancelarii parafialnej /16.30 – 17.30/.

7.    Dziś zapraszam na Godzinę Miłosierdzia, czyli na godz. 15.00, abyśmy wspólnie uczcili Miłosierdzie Boże.

8.    Do pomocy w przygotowaniu świątyni farnej w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam  mieszkańców ul. Rybaki.

9.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, a w nim szczególnie art. ks. Waldemara Karasińskiego pt: „Miłość domaga się miłosierdzia”.Zapowiedzi przedślubne

1. Przemysław Korzeniewski, kaw. zam. Gdynia, Parafia Wojskowa
Marta Lewandowska, panna, zam. Nieszawa, ul. Noakowskiego  /zap. III/


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2016-04-04 21:15:43

Baner