II Niedziela Wielkiego Postu 1.III.2015r.

1.    Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Za udział w Gorzkich Żalach lub Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy pod zwykłymi warunkami. Korzystajmy jak najobficiej ze skarbnicy łaski Bożej.

- Droga Krzyżowa – wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00
- Gorzkie Żale – wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00

2.    Przeżywamy dziś dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami pod hasłem:„Z misjonarzami głośmy pojednanie”. Mamy też okazję wesprzeć materialnie dzieło misyjne składając swoją ofiarę do puszki przy wyjściu. „Bóg zapłać” za każdą ofiarę.

3.    Za niecałe dwa tygodnie rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcji na stoliku przy wyjściu.

4.    W tym tygodniu przypadają:  I Czwartek i I Piątek i I Sobota Miesiąca.
•    W czwartek o godz. 16.45 nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich; następnie Msza św.
•    W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi; o godz. 16.50 nabożeństwo wynagradzające do NSPJ i Msza św. Po Mszy św. trwać będzie nadal adoracja do godz. 21.00 i zakończymy ją Apelem Maryjnym;
•    W sobotę nabożeństwo różańcowe po Mszy św.

5.    W przyszłą niedzielę w naszej świątyni zaśpiewa podczas liturgii Mszy św. o godz. 11.00 wspaniały sopran - p. Prof. Anna Jeremus – Lewandowska. Zapraszam melomanów do udziału w tej Mszy św.

6.    Za tydzień, 8 marca, po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

7.    Dziękuję serdecznie Mieszkańcom ul. Narutowicza za przygotowanie świątyni farnej na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ul. Ogrodowej

8.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, szczególnie art. Bogny Białeckiej pt: „Kocham, więc dyscyplinuję”.

Dodano: 2015-03-03 12:25:39