Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
II Niedziela Wielkiego Postu 12.III.2017r
1.    Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Za udział w Gorzkich Żalach lub Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy pod zwykłymi warunkami.
•    - Droga Krzyżowa – wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00
•    - Gorzkie Żale – wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00

2.    Za dwa tygodnie, w niedzielę - 26 marca, po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.  

3.    W czwartek, 23 marca, rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Obejmijmy już od dziś naszymi modlitwami prywatnymi tych, którzy mają szansę skorzystać z tego czasu łaski, zwłaszcza dzieci i młodzież, aby go nie przeoczyli.

4.    Księża Salezjanie w Aleksandrowie Kujawskim zapraszają w dniu 18 marca 2017 r /sobota/ od godz. 10.00 do 13.00 na dzień otwarty „Kolegium Kujawskiego”. W tym dniu będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną nowopowstającej Szkoły Podstawowej oraz Liceum Ogólnokształcącego. W ramach Szkoły Podstawowej trwa nabór do klas: I, IV i VII. Księża Salezjanie i Grono Pedagogiczne serdecznie zapraszają. Szczegóły na plakacie

5.    W najbliższą środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii.   

6.    Dziś o godz. 10.45 wystąpi w świątyni farnej Capella Thoruniensis. Usłyszymy w jej wykonaniu oratorium Antonio Vivaldiego „Stabat Mater”. Partie wokalne wykona Anna Niemiec-Mościcka.   
Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich melomanów z Nieszawy i spoza miasta.

7.    Za tydzień, 19 marca, o godz. 13.00, transmitowana będzie przez TV Polonia Msza św. z kościoła parafialnego w Ciechocinku.
 
8.    Do pomocy przy sprzątaniu świątyni farnej w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Laskowskiego.

9.    Lektura prasy katolickiej; w tygodniku „Idziemy” szczególnie polecam krótki art. ks. Henryka Zielińskiego pt: „Między Faustyną a Albertem”.

10.    Po raz kolejny odbywać się będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego RTV i AGD, z czego fundusze przeznaczone będą na rzecz polskich misjonarzy. Zakończymy tę zbiórkę w naszej parafii 7 kwietnia. Proszę przynosić elektrozłom na podwórko plebanijne, bądź też zostawiać przed bramą.

11.    Nadal zbieramy podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Mama, Tata i Dzieci”, aby obronić właściwe rozumienie pojęcia małżeństwa i rodziny.


Zapowiedzi przedślubne
1.    Piotr Nocoń, kaw., zam. Włoszyca
        Patrycja Stefańska,  panna, zam. Bertowo  / zap. I /    


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2017-03-12 13:47:51

Baner