Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
II Niedziela Wielkiego Postu 13.III.2022r
1.    Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Za udział w Gorzkich Żalach lub Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego)

•    Droga Krzyżowa – wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00
•    Gorzkie Żale – wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00

2.    W sobotę, 19 marca, obchodzić będziemy Uroczystość Św. Józefa, patrona Kościoła Powszechnego i  Kościoła Włocławskiego. Zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00.

3.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, szczególnie art. ks. Dariusza Kowalczyka pt: „Problem tyranobójstwa”. W tym numerze omówione jest także zagadnienie nowego sposobu nadawania sygnału telewizyjnego w systemie DVB-T2.

4.    Za Do pomocy przy sprzątaniu świątyni farnej w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Osiedlowej.  

5.    Przypominam, że możemy zgodnie z prawem przekazać 1% podatku na nieszawską Fundację im. Krzywdów i Bieńków /na stoliku w kruchcie wyłożone są stosowne ulotki z numerem KRS/, bądź też na dom „SZYMONÓWKA” należący do Fundacji brata Alberta.

6.    W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO.

7.    Po ostanich zbiórkach ofiar na rzecz uchodźców z Ukrainy parafia nasza przekazała do CARITAS DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ kwotę 3110 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne „Bóg zapłać”.         

8.    Od kilku dni gościmy w klasztorze pofranciszkańskim matki z dziećmi z Ukrainy. Możemy wesprzeć naszą pomocą Panie, które posługują uchodźcom.

9.    Nadal trwać będzie - w dni powszednie - ADORACJA  NAJŚWIĘTSZEGO  SAKRAMENTU pół godziny przed Mszą świętą wieczorną w intencji pokoju na Ukrainie. SERDECZNIE ZAPRASZAM.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2022-03-12 22:54:47

Baner