II Niedziela Wielkiego Postu 21.II.2016r

1.    Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Za udział w Gorzkich Żalach lub Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy pod zwykłymi warunkami.
•    - Droga Krzyżowa – wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00
•    - Gorzkie Żale – wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00

2.    Przeżywamy dziś dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami pod hasłem:„Miłosierni aż po krańce świata”. Mamy też okazję wesprzeć materialnie dzieło misyjne składając swoją ofiarę do puszki przy wyjściu. „Bóg zapłać” za każdą ofiarę.

3.    Za niecałe dwa tygodnie rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne. Obejmijmy już od dziś także naszymi modlitwami prywatnymi ten czas odnowy duchowej nieszawskich Parafian w Roku Miłosierdzia.

4.    Dziękuję serdecznie Mieszkańcom ul. Żabieniec 15 za przygotowanie świątyni farnej na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ul. Żabieniec 17.

5.    Zachęcam do lektury „Przewodnika Katolickiego”, a w nim szczególnie art. Remigiusza Ciesielskiego pt: „Między postem a dietą”.

Dodano: 2016-02-22 11:00:47