Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
II Niedziela Wielkiego Postu 28.II.2021r.
1.    Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Za udział w Gorzkich Żalach lub Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy pod zwykłymi warunkami.
•    Droga Krzyżowa – wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00
•    Gorzkie Żale – wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00

2.    W tym tygodniu przypadają:
•    I Czwartek Miesiąca – o godz. 17.00 krótkie nabożeństwo w intencji powołań do kapłaństwa i Msza św.;
•    I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 16.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, 17.00 Msza św., następnie ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota miesiąca – Msza św. o godz. 17.00 i nabożeństwo różańcowe.

3.    Składam serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na ogrzewanie naszej świątyni.  

4.    O pomoc w przygotowaniu świątyni na kolejną niedzielę proszę w sobotę od godz. 9.00  mieszkańców Placu Jagiellończyka.  

5.    Polecam lekturę prasy katolickiej; dziś w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Ireny Świerdzewskiej pt: „Człowiek na sprzedaż”.

6.    Zaczął się okres rozliczeń podatkowych. Możemy, zgodnie z prawem, przekazać 1% podatku na nieszawską Fundację im. Krzywdów i Bieńków, bądź też na dom „SZYMONÓWKA” należący do Fundacji brata Alberta.

7.    Pragnę bardzo serdecznie podziękować p. Romanowi Renieckiemu za naprawienie drzwi przy naszej kabinie WC przy świątyni.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2021-02-27 21:29:31

Baner