Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
II Niedziela Wielkiego Postu 5.III.2023.
    1.    Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Za udział w Gorzkich Żalach lub Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy - pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego)
    •    Droga Krzyżowa – wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00
    •    Gorzkie Żale – wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00
    
    2.    W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie KRĘGU  BIBLIJNEGO.   

    3.    Przypominam, że trwa akcja „Świece dla okopów”. Nadal zbieramy czyste metalowe puszki, parafinę, wosk i resztki świec. Można przynosić te rzeczy do klasztoru, na plebanię albo do domu Sióstr Serafitek.

    4.    O pomoc w przygotowaniu świątyni parafialnej na kolejną niedzielę proszę w sobotę od godz. 9.00 Mieszkańców ul. Stodólnej.

    5.    Polecam lekturę prasy katolickiej; dziś proponuję „L’Osservatore Romano” i w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Moniki Odrobińskiej pt: „Pandemia pornografii”.

    6.    Zaczął się okres rozliczeń podatkowych. Możemy, zgodnie z prawem, przekazać 1,5% podatku na nieszawską Fundację im. Krzywdów i Bieńków, bądź też na dom „SZYMONÓWKA” należący do Fundacji brata Alberta.

    7.    Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2023-03-04 23:03:17

Baner