Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
III Niedziela Adwentu 11.XII.2022.
1.    We wtorek, 13 grudnia, przypada 41 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o błogosławieństwo Boże i pokój dla Polski.

2.    W środę spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. wieczornej.

3.    W piątek /23 grudnia/ od godz. 9.00 udam się z sakramentami świętymi do chorych pozostających w domach. Proszę o zgłaszanie tych osób, których nie odwiedzam w I Piątki miesiąca. /można to zrobić telefonicznie: tel. 603 597 724, a nawet przez komunikatory.

4.    Składam serdeczne podziekowania Parafianom, którzy złożyli w minionym tygodniu ofiary na ogrzewanie naszej światyni parafialnej.

5.    Bardzo serdecznie dziękuję Parafiankom z bloku Kościuszki 1a za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w tym tygoniu zapraszam w najbliższą sobotę na godz. 9.00 mieszkańców  bloku ul. Krzywdów i Bieńków.

6.    Polecam lekture prasy katolickiej. W tygodniku „IDZIEMY” polecam szczególnie dwa artykuły: ks. Łukasza Piotrowskiego pt: „Wiara w Kościół” oraz art. Marty Dybińskiej pt: „Bezpieczne zakupy”.

7.    Polecam kalendarze na rok 2023 oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe - 10 zł i duże – 20zł. Świece i kalendarze są wyłożone w kaplicy św. Anny /po lewej stronie prezbiterium/.

8.    Jutro kończymy zbiórkę elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu RTV i AGD, który możemy przynieść na podwórko plebanijne. Jeśli nie ma mnie w domu zostawiamy przyniesione przedmioty przed bramą.  /Proszę niczego nie przerzucać przez bramę lub ogrodzenie !!! /.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2022-12-10 22:20:47

Baner