Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
III Niedziela Adwentu 13.XII.2020r
1.    Nadal wspierajmy naszą modlitwą Księdza Biskupa Stanisława Gębickiego prosząc o zdrowie i wytrwałość w chorobie.

2.    Msze św. Roratnie w tym tygodniu: poniedziałek, środa i piątek.
 
3.    Dziękuję bardzo serdecznie mieszkańcom ul. Kościuszki /blok przy przychodni/ za pomoc w przygotowaniu świątyni parafialnej na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu o pomoc proszę w sobotę od godz. 9.00 mieszkańców bloku ul. Kościuszki 1.

4.    Rozprowadzamy świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe - 5 zł  i duże – 15zł. Świece i kalendarze wyłożone są w kaplicy św. Anny /po lewej stronie prezbiterium/.

5.    Polecam lekturę prasy katolickiej; w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Amelii Siuda-Koszeli i ks. Juliana Głowackiego pt: „Kościoła potrzebujemy jak tlenu”.

6.    Powoli przygotowujemy się do strojenia żłóbka. Gdyby któraś rodzina chciała przeznaczyć na ten cel choinkę, bardzo chętnie ją zagospodaruję do naszej dekoracji.

7.    Nadal zbieramy podpisy pod Inicjatywą Ustawodawczą „Tak dla rodziny, nie dla gender”, której celem jest wypowiedzenie przez Polskę genderowej konwencji stambulskiej szkodliwej dla rodziny. Równie ważnym celem jest jest wystąpienie przez Polskę z inicjatywą zawarcia Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny, która naprawdę będzie broniła rodziny przed wszelkimi patologiami i przemocą.
 Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2020-12-13 20:51:57

Baner