III Niedziela Adwentu 16.XII.2018r

1. Roraty w tym tygodniu według następującego porządku: poniedziałek o godz. 6.00; od wtorku do piątku – godz. 17.00; sobota – godz. 18.00. Dzieci w przyszłą niedzielę przynoszą swoje plansze adwentowe, abyśmy mogli podsumować ich osiągnięcia. Zakończenie rorat w wigilię o godz. 7.00.

2. Zaplanujmy już wigilię w naszym domu. Zwróćmy uwagę na odpowiednią oprawę naszej kolacji wigilijnej. Niech nie zabraknie wtedy fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Zapalmy świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a nie zapomnijmy też o wspólnym śpiewaniu kolęd, by w taki sposób - zwłaszcza tam, gdzie są dzieci w rodzinach - wprowadzać je w tajemnice naszej religii i radośnie przeżywać spotkanie przy stole. Zachęcam też do uszanowania tradycji polskiej i spożycia posiłków postnych, bo Pan Jezus przychodzi do nas w biedzie stajenki betlejemskiej.

3. Składam serdeczne „Bóg zapłać’ za wszystkie złożone ofiary na ogrzewanie naszej świątyni.

4. Pan Przemysław Jankowski, Burmistrz Miasta Nieszawa, serdecznie zaprasza dzisiaj wszystkich P.T. Mieszkańców Nieszawy na spotkanie wigilijne, które odbędzie się na Placu Jagiellończyka o godz. 17.00.

5. W środę po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

6. Od jutra w Kościele katolickim będą trwać Dzni Modlitw o życie chrzescijańske rodzin. Nie zapominajmy codziennie o tej intencji.

7. Dziękuję za pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej w zeszłym tygodniu, parafiance z bloku przy przychodni lekarskiej na ul. Kościuszki. Do pomocy w tym tygodniu zapraszam w najbliższą sobotę na godz. 9.00 mieszkańców Bertowa.

8. Polecam prasę katolicką: w tygodniku „Idziemy” polecam szczególnie art. ks. prof. Waldemara Chrostowskiego pt: „List do Kościoła w Pergamonie”.

9. Kalendarze, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom /małe - 5 zł i duże – 15zł./ oraz opłatki w kaplicy św. Anny /po lewej stronie świątyni/.

Dodano: 2018-12-16 18:26:08