III Niedziela Adwentu 17.XII.2017r

1.    Z uwagi na trwające spowiedzi adwentowe, a później kolędę, do odwołania zawieszam spotkania Kręgu Biblijnego.

2.    Pan Kościelny rozniósł już opłatki wigilijne. Gdyby jakieś przeszkody spowodowały brak opłatka w czyimś domu proszę indywidualnie kontaktować się z p. Czesławem.

3.    Roraty w tym tygodniu wdług następującego porządku: poniedziałek - 19.00; wtorek 6.00; środa – 19.00; czwartek – 6.00; piątek i sobota 17.00. Dzieci w sobotę przynoszą swoje plansze, abyśmy mogli podsumować ich osiągnięcia, a także rozstrzygnąć konkurs na najciekawszy lampion adwentowy.

4.    W piątek, 22 grudnia, od godz. 9.00 udam się z Komunią św. do chorych. Proszę o zgłaszanie osób, których nie ma na liście pierwszopiątkowej, a życzą sobie spotkania z Panem Jezusem.

5.    W przyszłą niedzielę – IV Niedzielę Adwentu - przypadnie wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Msze św. będą odbywać sie w porządku niedzielnym: 8.30; 11.00; 16.00. Zwróćmy uwagę na odpowiednią oprawę naszej kolacji wigilijnej. Niech nie zabraknie wtedy fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Zapalmy świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a nie zapomnijmy też o wspólnym śpiewaniu kolęd, by w taki sposób - zwłaszcza tam, gdzie są dzieci w rodzinach - wprowadzać je w tajemnice naszej religii i radośnie przeżywać spotkanie przy stole. Zachęcam też do uszanowania tradycji polskiej i spożycia posiłków postnych, bo Pan Jezus przychodzi do nas w biedzie stajenki betlejemskiej.

6.    Składam serdeczne „Bóg zapłać’ za wszystkie złożone ofiary na ogrzewanie naszej świątyni.

7.    Przy wyjściu ze świątyni rozprowadzamy kalendarze na rok 2018. oraz w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - świece: małe - 5 zł i duże – 15zł.

8.    Dziękuję za pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej parafianom ze Szpitalki. Do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00. zapraszam mieszkańców Przypustu.

9.    Polecam lekturę prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Anny Meetschen pt: „Wojna przeciwko małżeństwu”.

10.    Toruńskie Stowarzyszenie Promocji Zdrowia I Pomocy Rodzinie „RÓWNE  SZANSE” rozpoczyna nabór osób, które są bierne zawodowo, a chciałyby zmienić ten stan rzeczy. Objęte są tym projektem osoby powyżej 29 roku życia. Szczegóły znajdują sie na afiszu w gablocie przy wyjściu.

11.    Przemysław Jankowski Burmistrz Miasta Nieszawa serdecznie zaprasza Mieszkańców Nieszawy na Wigilię miejską, która odbędzie się dziś na Placu Jagiellończyka o godz. 17.30.

12.    Dziś Dom św. Brata Alberta organizuje przed naszą światynią kiermasz bożonarodzeniowy. Zachęcam do zainteresowania się pięknym rękodziełem jego pensjonariuszy.

Dodano: 2017-12-17 08:02:37