Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
III Niedziela Wielkanocna 19.IV.2015.
1.    Od dziś do soboty, pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II, trwać będzie VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który ma nas zachęcić do częstszego korzystania z Pisma Świętego. Nawrócenie, do którego zachęca wszystkich Chrystus w tegorocznym wezwaniu, możliwe jest przy wsparciu łaski Bożej płynącej ze Słowa Bożego. W nawiązaniu do Tygodnia Biblijnego zapraszam wszystkich, którzy pragną głębiej poznawać Jezusa poprzez Pismo Święte na spotkanie Kręgu Biblijnego w środę - na plebanii - po Mszy św. wieczornej.

2.    Dziękuje Parafianom z ul. Gdańskiej za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę.  Do pomocy w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Starościńskiej.

3.    Na dzień 1 maja zapraszam Parafian i Gości na „Wieczór z Mozartem”. Dzieła tego wielkiego kompozytora usłyszymy w świątyni farnej w wykonaniu znanej nam już Capelli Toruniensis. Rozpoczynamy o godz. 17.30.

4.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, szczególnie - na Tydzień Biblijny - art. s. Wiesławy Przybyło ASC pt: „Rozmawiając z Bogiem – lectio divina”.

5.    Akcja Katolicka Diecezji Włocławskiej serdecznie zaprasza w piątek 24 kwietnia br. o godz. 16.00 do Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku (ul. Karnkowskiego 3) na konferencję z udziałem p. prof. Bogdana Chazana, p. Marka Jurka – posła do Parlamentu Europejskiego, byłego Marszałka Sejmu RP oraz ks. prof. dr. hab. Ryszarda Monia. Temat konferencji „Problem realizacji gwarancji wolności sumienia wobec współczesnych praktyk ostracyzmu” nawiązuje nie tylko do problemów, z którymi zetknął się ostatnio bezpośrednio  prof. B. Chazan, ale też do tzw. konwencji antyprzemocowej czy dopuszczenia do sprzedaży bez recepty pigułek „dzień po”. Dlaczego realizacja wolności sumienia jest łamana i czy jest chroniona prawem?  


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2015-04-19 17:14:51

Baner