III Niedziela Wielkanocna 04.05.2014r.

1.    Zapraszam na nabożeństwa majowe. Odbywają się od poniedziałku do soboty w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Śląskiej o godz. 18.00 oraz w niedziele o godz. 16.00. Nabożeństwa majowe przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych odbywają się w następującym porządku: w Bertowie w poniedziałki, w Szpitalce we wtorki, w Wólnem w czwartki, w Przypuście w piątki. Początek o godz. 19.30.
Zapraszam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Będziemy nade wszystko prosić Boga o nowe powołania do stanu kapłańskiego oraz o pokój na Ukrainie. Przyprowadzajmy nasze dzieci, zachęcajmy też młodzież, szczególnie przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania.

2.    Za tydzień w niedzielę, 11 maja, w naszej parafii będziemy dziękować Bogu Wszechmogącemu za kanonizację bł. Jana Pawła II. O godz. 10.30 rozpoczniemy koncert Capelli Thoruniensis; po koncercie celebracja Mszy świętej; następnie otwarcie w świątyni wystawy fotograficznej Jacka Kucharskiego pt; „Bogu dziękujcie, ducha nie gaście”.

3.    W tym tygodniu rozpoczną się prace remontowe wewnątrz świątyni klasztornej. Zakres tych prac uniemożliwi nam korzystanie ze świątyni przez czas prowadzenia tych prac. Dlatego od przyszłej niedzieli Msza św. o godz. 8.30 celebrowana będzie w świątyni farnej !!!

4.    W czwartek, 8 maja, przypada Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona świątyni na Przypuście. Ze względu na dzień roboczy, Msza św. celebrowana będzie o godz. 18.00. Zapraszam Parafian i Gości do wspólnotowego uczczenia wielkiego patrona naszej Ojczyzny.
                            Nie będzie w tym dniu Mszy św. w świątyni farnej!!!

5.    Spotkanie kręgu biblijnego w środę na plebanii po Mszy św. wieczornej.

6.    W „Przewodniku Katolickim” otrzymujemy dziś bogate relacje z kanonizacji papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. Są także relacje z uroczystości dziękczynnych, jakie odbyły się już w Polsce po tym historycznym wydarzeniu. Polecam.

Zapowiedzi przedślubne
1.    Rafał Bobkiewicz, kaw., zam. w Toruniu
Danuta Świątek, panna, zam. w Witkowie (zap. III)
2.    Marcin Knasiak, kaw., zam. w Nieszawie, ul. Starościńska