Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
III Niedziela Wielkanocna 1.V.2022r
1.    Przypominam, że ks. bp Krzysztof Wętkowski odwołał już wszystkie dotychczasowe ograniczenia z racji pandemii.

2.    Zapraszam na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Poprzedzać   będą liturgię Mszy św., czyli w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież.

3.    Nabożeństwa majowe będą odbywać się także przy kapliczkach przydrożnych w następującym porządku: w Bertowie w poniedziałki, w Szpitalce we wtorki, w Wólnem w czwartki, w Przypuście w piątki. Początek o godz. 19.30.

4.     W tym tygodniu przypadają:
•   I Czwartek Miesiąca – o godz. 18.00 nabożeństwo majowe w intencji powołań do kapłaństwa i Msza św.;
•   I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 17.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, 18.00 nabożeństwo majowe, Msza św., następnie ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
•   I Sobota Miesiąca – o godz. 18.00 nabożeństwo majowe połaczone z różańcem i Msza św.

5.    We wtorek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w układzie niedzielnym: 8.30, 11.00 i 16.00. Zgodnie z tegorocznym programem obchodów rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja złożenie kwiatów na Golgocie Powstańców Styczniowych o godz.10.00; 10.30 – koncert maryjny w wykonaniu Kwartetu Toruńskiego i Msza św. o godz. 11.00. Zapraszam bardzo serdecznie w imieniu Burmistrza Nieszawy, p. Przemysława Jankowskiego i własnym.

6.    W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii. Z racji Tygodnia Biblijnego tym bardziej serdecznie zapraszam każdą osobę chętną do pełniejszego odkrywania Jezusa Chrystusa przy pomocy tekstów biblijnych.   

7.    O pomoc w przygotowaniu świątyni w tym tygodniu proszę w najbliższą sobotę od godz. 9.00 Mieszkańców Przypustu.

8.    Polecam prasę katolicką: w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Radka Molendy pt: „Symbole narodowe – instrukcja obsługi”. Tekst przypomina,że nasze symbole narodowe podlegają ochronie prawnej.

9.    Dzisiaj z racji VI Narodowego Czytania Pisma Świętego zapraszam wszystkich głodnych Słowa Bożego na godz. 15.00 na wspólne słuchanie tekstów biblijnych. Będziemy wsłuchiwać się w relację Ewangelii według św. Łukasza.
    W wejściu głównym na stoliku w koszyczku znajdują się przygotowane przez redaktorów Dzieła Biblijnego na małych paskach fragmenty wyjęte z Ewangelii według św. Łukasza i z Księgi Hioba. Możemy wziąć jeden pasek i w domu odnaleźć wskazane teksty, odczytać i je rozważyć. Polecam tę formę zapoznawania się z Pismem św.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2022-05-01 00:14:47

Baner