Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
III Niedziela Wielkanocna 15.IV.2018
1.    Rozpoczynamy w Kościele w Polsce  X Tydzień Biblijny (15-21 kwietnia 2018r.). Celem tej inicjatywy jest ponowne odkrycie i pogłębienie znaczenia Słowa Bożego w życiu osobistym wiernych oraz w życiu całego Kościoła. Hasłem tegorocznego Tygodnia Biblijnego są słowa: „Weźmijcie Ducha Świętego” (J 20, 22).
Z Programu X Tygodnia Biblijnego w diecezji włocławskiej polecam:
a.    • Uroczystą Inauguracja X Tygodnia Biblijnego Diecezji Włocławskiej w kościele p.w. św. Stanisława BM. we Włocławku - dziś - o godz. 17.00 - nieszpory połączone z adoracją, godz. 18.00 - Eucharystia z konferencją wprowadzającą;
b.    • Rekolekcje Biblijne dla wszystkich miłośników Pisma Świętego i kandydatów Dzieła Biblijnego im. Św. Jana Pawła II: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” (por. Dz 2, 4) w Kościele p.w. Ducha Świętego we Włocławku-Michelinie (od 16-18 kwietnia 2018r.) o godz. 19.00;
c.    • Audycje biblijne w Radio Maryja i TV Trwam (Telewizyjny Uniwersytet Biblijny).

2.    Sióstry Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi zapraszają dziewczęta na rekolekcje powołaniowe od 20 do 22 kwietnia. Będą się one odbywać w Domu Generalnym Zgromadzenia  (ul. Orla we Włocławku). Myślą przewodnią będą słowa: "Przyjdź Duchu Święty, ja pragnę... - Dar pobożności". Szczegóły: tel. 607 698 612

3.    W środę po Mszy św. wieczornej na plebanii spotkanie Kręgu Biblijnego.

4.    Dzisiaj po Mszy św. o godz.11.00 odbędzie się spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

5.    Za tydzień w niedzielę, 22 kwietnia, po Mszy św. o godz.11.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

6.    Polecam lekturę prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Ireny Świedzewskiej pt: „Jak czytać Biblię?”.
 
7.    Rozpoczynamy nową kolejkę pomocy przy sprzątaniu kościoła parafialnego. W tym tygodniu zapraszam w najbliższą sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ul. 3 Maja / strona nieparzysta/.

8.    Parafia nadal poszukuje kandydata do funkcji kościelnego i grabarza.


Zapowiedzi przedślubne
 
 1. Adam Deskiewicz, kaw., zam.Warszawa,  ul. Nowolipki
    Katarzyna Komorowska, panna, zam. Nieszawa, ul. Ciechocińska 28  (zap. II)


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2018-04-15 13:28:55

Baner