Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
III Niedziela Wielkanocna 18.IV.2021r
Jest miesiąc kwiecień, więc nastąpiła zmiana godziny celebracji Mszy św. wieczornej - 18.00, a także czas urzędowania w kancelarii parafialnej: od 16.30 do 17.30.
                W  piątki  kancelaria  jest  NIECZYNNA!!!

1.    W najbliższy piątek, 23 kwietnia, obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha Głównego Patrona Polski. Zapraszam na Mszę so. o godz.18.00. Tego dnia nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

2.    Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku informuje, że trwają zapisy na rok szkolny 2021/2022 do Publicznego Katolickiego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” we Włocławku, w budynku szkoły podstawowej przy ul. Wojska Polskiego 2A. Trwają zapisy na rok szkolny 2021/2022 do klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej przy ul. Wojska Polskiego 2A. Zapisy dzieci do przedszkola i klasy pierwszej odbywają się w godz. od 8.00 do 13.00 w sekretariacie szkoły podstawowej przy ul. Wojska Polskiego 2A we Włocławku. Dla Państwa wygody i bezpieczeństwa zachęcamy do przesłania kompletu dokumentów listownie na adres ul. Wojska Polskiego 2A, 87-800 Włocławek. Wnioski rekrutacyjne do przedszkola i klas pierwszych szkoły podstawowej i liceum można pobrać w sekretariatach szkół lub ze strony internetowej www.zskdlugosz.pl. Rekrutacja do klasy pierwszej Publicznego Liceum Ogólnokształcącego rozpocznie się od dnia 17 maja i potrwa do 31 maja 2021 r. Szkoła bierze udział w naborze elektronicznym. W tym roku szkolnym oprócz klas o profilach: politechnicznym, humanistyczno-lingwistycznym i przyrodniczym otwieramy klasę o profilu sportowym. Dysponujemy także internatem dla licealistów. Więcej szczegółów na internetowej stronie szkoły www.zskdlugosz.pl w zakładce Rekrutacja 2021/2022

3.    Zachęcam do lektury tygodnika katolickiego „Idziemy”; szczególnie polecam dwa artykuły: ks. Henryka Witczyka pt: „Chleb z nieba” oraz ks. Henryka Zielińskiego pt: „Księga odpieczętowana”.

4.    Dziękuję bardzo serdecznie Parafianom z Bertowa za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. O pomoc w najbliższą sobotę od godz. 9.00 proszę mieszkańców Kolonii Nieszawa /od ul. Warszawskiej/.

5.    Nadal zbieramy przy wyjściu ze świątyni podpisy pod projektem Dzień Ojca w dniu 19 marca.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2021-04-17 22:11:02

Baner