III Niedziela Wielkanocna 26.IV.2020r

Obowiązuje nowe ograniczenie ilości wiernych biorących udział w liturgii
– w świątyni w Nieszawie – według wymiarów powierzchni - może brać udział 25 osób. Uczestnik liturgii zakrywa nos i usta!!!

1. W tym tygodniu przypadają:
• I Piątek Miesiąca – nie będzie odwiedzin chorych w domach !!! Ze względu na zaistniałą sytuację - zgodnie ze słowami Pana Jezusa, że czciciele Boga będą oddawać Mu cześć w duchu i prawdzie - wzbudzajmy w sobie tego dnia po wielekroć akty strzeliste, aby uwielbiać Najświętsze Serce Pana Jezusa; zmówmy też prywatnie litanię do Najświętszego Srca Pana Jezusa;
• I Sobota Miesiąca – niechaj członkowie Kół Żywego Różańca łączą się duchowo podczas trwania Mszy świętej, aby oddać cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Dziewicy.

2. Rozpoczynamy miesiąc maj. Zadbajmy o łączność z Matką naszego Pana Jezusa Chrystusa przez odmawianie litanii do Najświętszej Maryi Panny.

3. W najbliższą sobotę liturgiczny obchód Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00.

4. Ksiądz Biskup Ordynariusz udzielił dyspensy od wstrzemieźliwości od pokarmów mięsnych na najbliższy piątek. A wobec kolejnego zagrożenia jakim jest susza na terenie naszej ojczyzny, zachęca do wytrwałej modlitwy o deszcz.

5. Polecam lekturę prasy katolickiej w wydaniu papierowym. W tygodniku „Idziemy” szczególnie polecam art. ks. prof. Waldemara Chrostowskiego pt: „Biblia: dom wyznawców Chrystusa”.

6. Przypominam, że w każdy dzień powszedni jest okazja do spowiedzi od godz. 17.30, bądź też o innej porzed po uprzednim umówieniu się indywidualnym.

Dodano: 2020-04-26 19:19:15