Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
III Niedziela Wielkanocna 5.V.2019r
1. Rozpoczynamy w Kościele w Polsce XI Tydzień Biblijny (5-12 maja 2019r.). Celem tej inicjatywy jest ponowne odkrycie i pogłębienie znaczenia Słowa Bożego w życiu osobistym wiernych oraz w życiu całego Kościoła. Hasłem tegorocznego Tygodnia Biblijnego są słowa: “Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12). Propozycje tekstów do rozważań w czasie Tygodnia Biblijnego w formie pasków leżą na stoliku przy wyjściu.

2. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Poprzedzają liturgię Mszy św., czyli w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież. Niech nie słabnie nasze wołanie: „Pod Twoją obronę uciekamy się Święta Boża Rodzicielko”. Nabożeństwa majowe odbywają się także przy kapliczkach przydrożnych w następującym porządku: Bertowo w poniedziałki, Szpitalka we wtorki, Wólne w czwartki, Przypust w piątki. Początek o godz. 19.30.

3. W najbliższą środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii.

4. Polecam lekturę prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Michała Komorka pt: „Komunia słowa”.

5. Dziękuję bardzo serdecznie mieszkańcom ul. Szkolnej za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejsząniezielę. Do pomocy w najbliższą w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Krzywdów i Bieńków.

6. Przy wyjściu ze świątyni możemy wesprzeć swoją ofiarą pieniężną poszkodowanych w zamachach na Sri Lance.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2019-05-05 10:40:28

Baner