Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
III Niedziela Wiellkanocna 30.IV.2017r
1.    Obchodzimy dziś Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Hasło brzmi „Weź i czytaj”. Pomysłodawcy wydarzenie wybrali fragment „Listu św. Pawła do Galatów”, ponieważ właśnie w nim pada akcent na Ewangelię, jako źródło wiary chrześcijańskiej, która odróżnia nas od wyznawców innych religii. Przy wyjściu ze świątyni na stoliku znajduje się rozkład tekstów w połączeniu z psalmami.

2.    Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Poprzedzaćone będą liturgię Mszy św., czyli w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież. Nabożeństwa majowe będą odbywać się także przy kapliczkach przydrożnych w następującym porządku: w Bertowie w poniedziałki, w Szpitalce we wtorki, w Wólnem w czwartki, w Przypuście w piątki. Początek o godz. 19.30.

3.    W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają:
•    I Czwartek Miesiąca – nabożeństwo majowe w intencji powołań do kapłaństwa; następnie Msza św.;
•    I Piątek Miesiąca - od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia wraz z nabożeństwem wynagradzającym do NSPJ; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 18.00 - nabożeństwo majowe, potem Msza św. i ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota Miesiąca – nabożeństwo majowe w połączeniu z modlitwą różańcową, potem liturgia Mszy św.

4.    W środę, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w układzie niedzielnym. Szczególnie zapraszam na Mszę św. o godz. 11.00 w intencji Ojczyzny i Parafii. Po liturgii tradycyjnie przemarsz na kopiec powstańców styczniowych, gdzie złożone zostaną kwiaty dla uczczenia bohaterów narodowych.

5.    Do pomocy przy sprzątaniu świątyni farnej w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ulicy Narutowicza.

6.    Za tydzień, 8 maja, uroczystość odpustowa ku czci św. Stanisława bpa, patrona świątyni na Przypuście, o godz. 18.00

7.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, a w nim szczególnie art. Izabeli Tyras pt: „Korona Królowej”.Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2017-05-01 16:48:27

Baner