Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
IV Niedziela Adwentu 18.XII.2016r
1.    W piątek, 23 grudnia, od godz. 9.00 udam się do chorych. Proszę zgłaszać tych chorych, których nie ma na liście pierwszopiątkowej, a życzą sobie spotkania z Panem Jezusem w sakramentach świętych.   

2.    W sobotę wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Zwróćmy uwagę na odpowiednią oprawę naszej kolacji wigilijnej. Niech nie zabraknie wtedy fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Zapalmy święcę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i nie zapomnijmy też o wspólnym śpiewaniu kolęd, by w taki sposób - zwłaszcza tam, gdzie są dzieci w rodzinach, wprowadzać je w tajemnice naszej religii i radośnie przeżywać spotkanie przy stole.

3.    W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msza św. zwana „Pasterką” o północy, w ciągu dnia Msze św. o godz.: 8.30 i 11.00. Nie ma Mszy św. po południu!!!

4.    Składam serdeczne „Bóg zapłać’ za wszystkie złożone ofiary na ogrzewanie naszej świątyni.

5.    W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie na plebanii Kręgu Biblijnego.

6.    Dziękuję za pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej parafianom z ul. Bulwary 500-lecia. Do pomocy w najbliższy piątek na godz. 18.00 zapraszam mieszkańców Wójtówki.

7.    Przy wyjściu ze świątyni rozprowadzamy kalendarze na rok 2017.

8.    Polecam lekturę prasy katolickiej. Dziś mamy „tygodnik „Idziemy”, „L’Osservatore Romano”, dla młodzieży „Wzrastanie”. W tygodniku „Idziemy” szczególnie art. ks. Dariusza Kowalczyka pt: „Sztuka rozeznawania”, traktujący o odróżnianiu prawdy od fałszu.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2016-12-21 14:58:15

Baner